Літній період особливо сприятливий для зміцнення здоров’я дітей, їх гармонійного розвитку, початку загартування дитячого організму, як у в повсякденному житті, так і спеціально організованого. Літню роботу з дітьми в дошкільному закладі прийнято називати оздоровчою. Цим визначається її основна мета і завдання. Важливо всесторонньо використати сприятливі для зміцнення здоров’я дітей умови літнього часу і добитися, щоб кожна дитина зміцніла і загартувалася.

    Для вихованців пришкільного табору «Берізка», що функціонує на базі Рівненського ліцею № 26 було організовано заходи спрямовані на те, щоб навчити дітей правильно діяти у надзвичайних ситуаціях та уберегти їхнє життя і здоров'я. З дітьми працювала тренерка з ГО «Дівчата. Діти» та поліцейська з відділу зв’язків із громадськістю, які провели тренінг про права дитини. У дружньому колі вихованці дійшли висновку, що знання своїх прав та повага до прав інших - це не лише особиста відповідальність, але й ключ до кращого майбутнього. Дякуємо тренерам за змістовні поради для дітей, разом ми можемо створити суспільство, де кожен відчуває себе захищеним та вільним.

    4 червня світ відзначає День безневинних дітей – жертв агресії. Ця дата – один із способів звернути увагу світової спільноти на проблему насильства, з якою стикаються діти. В Україні 4 червня вшановують пам’ять дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації. Війна, розвʼязана проти України агресивним сусідом, забрала багато життів, на жаль, серед невинних жертв є тисячі дітей.

    02 червня 2024 року колектив Рівненського міського центру творчості учнівської молоді представляв рівненське позашкілля на  фестивалі “Науковий пікнік”, який проходив у парку ім. Т. Шевченка для громадян і гостей міста Рівного.

    На сучасному етапі розвитку суспільства досить гостро постає проблема формування здорового способу життя в підростаючого покоління.

         Здоров’я – це найважливіша цінність. Тому, спільне завдання закладу дошкільної освіти й сім’ї – є формування ціннісного ставлення до життя, власного здоров’я та здоров’я інших людей, пропаганда  здорового способу життя, стимулювання дітей до рухової активності засобами фізичної культури та спорту.

    З 23 по 26 травня 2024 року Волинь гостинно приймала понад 130 спортсменів з м. Києва, м. Рівного, Київської, Волинської, Вінницької, Львівської, Донецької, Хмельницької, Івано-Франківської та Сумської областей на Чемпіонаті України з радіоорієнтування.

    Наприкінці травня відбувся традиційний  щорічний  похід учнів 10- 11-х класів  Рівненського ліцею «Лідер» за маршрутом  «Гурби - Майдан - Антонівці - Стіжок». Маршрут пролягав територією двох областей - Рівненської та Тернопільської - місцями пам’яті, слави та відваги українського народу. Учні віддали шану загиблим героям, глибше проникли в події 80-річної давності.

    Успішні й цілеспрямовані, наполегливі й мотивовані - кращі учні Рівненського ліцею № 27- упевнено досягають окреслених цілей, вірять у себе й у свої сили, реалізовують можливості, відкривають нові грані свого таланту.
   Тож настав час підбиття підсумків, нагороджень і вітань - і святково-урочиста сцена актової зали ліцею огорнула своїми обіймами аж 250 юних талантів.
   Це гордість ліцею - переможці і призери учнівських олімпіад, МАН,, інтелектуальних, культурно-мистецьких та спортивних конкурсів. Відкрив традиційне СВЯТО ЗНАНЬ І ТАЛАНТІВ, а також гордо і вдячно здійснив церемонію нагородження директор ліцею Богдан Харів.

    Кожен день воїни Збройних Сил України віддають своє життя, борючись за мир і безпеку нашої країни. Вони далеко від рідних, важко працюють та ризикують своїм здоров’ям та життям для того, щоб ми могли спокійно жити і працювати. Вони проміняли своє безтурботне життя на службу в армії та віддають багато сил і часу, щоб захищати нашу Україну від ворога. 

Учні та вихованці закладів освіти Рівненської міської територіальної громади вибороли 15 призових місць у обласному етапі Всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край!», який проходив з 10 по 25 травня 2024 року.

     «Тепло єдиної родини» - це щорічне свято вшанування переможців, свято її величності науки, свято таланту, на якому відзначаємо найкращих учнів і вчителів, які гідно представили нашу школу на олімпіадах, змаганнях, турнірах  і конкурсах.

     23 травня 2024 року в  Рівненському обласному академічному українському музично-драматичному театрі пройшла Підсумкова сесія Рівненської Малої академії наук учнівської молоді. Шанували  й нагороджували переможців обласного та всеукраїнського рівнів. Звучали слова подяки юним науковцям-манівцям, педагогам, керівникам гуртків, батькам.

     23 травня у РАЛ «Престиж» відбувся саме той захід, якого цілий рік чекають наші учні – свято нагородження переможців предметних конкурсів і олімпіад «Травневий дивограй-2024». Цьогоріч свої нагороди отримали і переможці різноманітних творчих конкурсів. Вони ж і дарували усім присутнім свої виступи. Завершили ж захід, згідно багаторічної традиції, виконавши Гімн нашого ліцею.

     Сьогодні, 23 травня 2024 року, у День Героїв України у Квасилівському ліцеї відбулося урочисте відкриття експозиції пам’яті загиблих випускників закладу: Гамули Сергія, Беднарчука Олега, Орлова Віталія, Суліцького Олександра, Шаруди Сергія, Іллюка Павла, Меткого Ігора, Мельничука Павла, Рабчевcького Віталія, Данчука Валентина, Гнатюка Петра, Огоновського Вадима, Самкова Володимира.

     23 травня, в передостанній тиждень навчання ми відзначаємо День Героїв, який  має для нас зараз особливу цінність. Схиляючи голову у шані перед тими, хто боронив і боронить нашу країну, ми знаходимо в собі сили вірити в Перемогу, адже із сивини віків, із далечі років на нас дивляться наші славетні лицарі Київської Русі, козаки Гетьманської Доби, гайдамаки, січові стрільці, вояки УНР, ОУН, УПА, герої Небесної Сотні та герої сучасної національно-визвольної московсько-української війни. Вони вірять нам, вірять у нас, бо тільки віра вселяє в серця українців надію на Перемогу!

     У кінці травня традиційно в Рівненському ліцеї №13 відзначається  свято «Обдарованість - 2024». Не стала перепоною війна для талановитих дітей і в цьому навчальному році, адже вдалося зібрати рясний урожай перемог у предметних олімпіадах, МАН, різноманітних конкурсах та змаганнях. Їх не зламали майже щоденні повітряні тривоги, адже вершин досягали заради європейського майбутнього України, заради тих, хто віддав життя за рідну землю.

     21 травня 2024 року – 6-й День БМ-24 – емоційний, рефлексійний і різновекторний.    Театр-студія «Маленький принц» навчала дітей оздоровчим технологіям через виставу «Фізкультура для Ягусь». Театральна лабораторія «ВідСутність» підкорювала рівнян інтелектуальною грою акторів вистави «Урок» на малій сцені Рівненського обласного академічного музично-драматичного театру.

        Незабутня мандрівка в часі:  екскурсія до музею книги, друкарства та Острозького замку.

       У Міжнародний день музеїв уроки історії для учнів 6-А та 6-Б класів Рівненської гімназії № 20 відбулися у найзагадковіших місцях нашого регіону - замку князів Острозьких і Музеї книги та друкарства.

     16 травня 2024 року стартував ХХІХ Благодійний марафон «З вірою в майбутнє змінюємо світ» з метою підтримки талановитих випускників та вихованців ПДМ, дітей соціально незахищених категорій ТГ Рівного і ВПО. Учні профільної школи бізнесу, Рада дублерів Палацу, депутати Парламенту дітей м. Рівне анонсували заходи БМ-2024, запрошуючи рівнян долучитися до благодійності через акцію «Кульки добра» в парку на Лебідинці. Біля ТРЦ «Злата Плаза» художні колективи театрального центру ПДМ відкрили театральний сезон марафону проєктом творчої імпрези «ДієСлово» з театральної декламації.

     От і сьогодні, уже в 21 столітті, народна традиція не зникає, а набирає обертів, популярності, стає актуальною й підсилюється сучасними формами одягу, новими візерунками, взятими людьми все з тої живої Землі-матінки, з рідної природи. Народу дуже близькі і дорогі давні традиції, милі серцю вишиті рушники, доріжки, серветки, подушечки, наволочки, килими, скатертини, штори, якими часто прикрашають оселі. То ж кожна хата відрізняється своєю самобутністю, власним баченням краси й затишку.

     16 травня 2024 р. в нашому відбулося традиційне Свято Знань і Творчості, учасниками якого стали призери олімпіад, інтелектуальних, спортивних, творчих конкурсів, змагань, а також учителі та батьки. Почався захід із  вистави «Лист до дочки», адже всі наші успіхи ми присвячуємо найдорожчим людям – нашим батькам.

     Трагічною сторінкою увійшла в літопис історії кримськотатарського народу його масова депортація, здійснена партійно-державним керівництвом СРСР. Депортація кримських татар 18–20 травня 1944 року - один із найстрашніших прикладів злочинів радянської влади, вчинених нею під час Другої світової війни.За офіційними даними було депортовано 183 144 особи; за татарськими джерелами – понад 400 тисяч.

     День вишиванки – свято, присвячене збереженню традицій українського національного одягу. Для українців вишиванка – справжня національна святиня, що символізує красу, силу, щасливу долю та родинну пам’ять, саме тому всі педагоги, учні та їх батьки були вдягнені святково! Адже вишиванка нам нагадує про милу Україну, наших прадідів і традиції. Вишиванка також вважається оберегом, що захищає людину від зла та приносить удачу.

     У Рівненському ліцеї 19 протягом тижня пройшли заходи, які увібрали у себе усі найцінніші традиції народу: пошана до матері, ціннісне ставлення до сім'ї, родини, народних звичаїв. Заключним акордом тижня стали дійства до Дня вишиванки. До свят долучився увесь ліцей. Музика лунала майже з кожного класу: діти готували виступи!

Інформація про свята у шкільних родинах заполонила усі групи соціальних мереж. Там і щирі дитячі вірші, щемливі малюнки до Дня матері, Дня сім'ї. Світлини родин, класів у вишиванках, відеоролики руханок до Дня вишиванки заохотили до участі усіх! Активними були і нинішні п’ятикласники. Флешмоб, який вони організували, чули і бачили не лише учні та працівники ліцею, а й жителі навколишніх будинків. Лунала музика, танцювали та співали діти. Було різнобарвно, галасливо і головне – весело!

Щорічно у третій четвер травня в Україні відзначають День вишиванки – міжнародне свято, яке покликане зберегти давні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу, справжньої національної святині, що символізує красу, міць, щасливу долю та родинну пам’ять. У цей день, 16 травня 2024 року, традиційний український одяг одягнуть люди в 70 країнах світу.

     Щорічно третього четверга травня місяця українці відзначають День вишиванки. День вишиванки є традиційним святом у закладах дошкільної освіти.

«А українська вишиванка - диво, у ній народу код, його душі. І кожному в ній зручно і красиво, вдягнути вишиванку поспіши!!