Професіографічна екскурсія в Рівненський науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України

    З метою активного дослідження світу професій, розвитку життєвих компетентностей та вибору траєкторії свого майбутнього, десятикласникам Рівненського МРЦ 06 лютого 2024 року була організована професіографічна екскурсія у Рівненський науково дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України.

      Вікторія ЮЗИК, завідувач сектору дактилоскопічних досліджень та обліку Центру, розповіла про особливості дактилоскопічної експертизи, методи ідентифікації людей за відбитками пальців, засновані на унікальності малюнка шкіри.

Старший судовий експерт сектору, Сергій ТОВСТЮК, пояснив учням, що таке дактилоскопічна картка та яку інформацію вона містить. Здобувачі освіти отримали виняткову можливість ознайомитись з основними практичними аспектами виявлення, фіксації та вилучення слідів дактилоскопічного походження на місці події. Закріплення, узагальнення, розширення отриманих теоретичних знань відбулося в дактилоскопічній лабораторії у формі запитань-відповідей та практичного заняття щодо якісного відібрання відбитків пальців рук осіб.

Судові експерти сектору автотехнічних досліджень Центру, Назар  ЧЕРНЯХОВИЧ та Олег СЕРДЮК, ознайомили старшокласників з напрямками судової інженерно-транспортної експертизи, причинами виникнення та основними аспектами аналізу дорожньо-транспортних пригод. Діти долучилися до розв’язання ситуативних завдань з дослідження та аналізу механізму ДТП.

Сергій МАМОТЮК, судовий експерт сектору дослідження зброї інформував учнів про існуючі види зброї та їх характеристики, ознайомив із порядком проведення балістичного дослідження холодної зброї, обговорив заходи безпеки при поводженні з вогнепальною зброєю та видами відповідальності, які передбачені за незаконне зберігання та носіння холодної та вогнепальної зброї.

Вихованці Рівненського міжшкільного ресурсного центру отримали нові компетентності та унікальну можливість застосовувати здобуті знання у практичних ситуаціях, спробували себе у професії експертів-криміналістів.

Дякуємо фахівцям – експертам Рівненського НДЕКЦ МВС за незабутні, яскраві враження та новий практичний досвід!