gototopgototop

Сьогодні:


Освіта м.Рівне

МОН України

МОН України
Освіта Рівненщини
МОН України
RMMK

Info-centr

Info-centr

Children-hotline

Innovatyka-2018

Ukraine

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні34
mod_vvisit_counterВчора1223
mod_vvisit_counterЗа тиждень1257
mod_vvisit_counterПопередній тиждень11230
mod_vvisit_counterЗа місяць22558
mod_vvisit_counterПопередній місяць49302
mod_vvisit_counterЗагальна2484166

Зараз (20 хвилин назад): 16
Ваш IP: 54.225.26.44
,
Сьогодні: 2018-10-16 00:57

Анонс заходів управління освіти м.Рівне. В даному розділі Ви дізнаєтесь про події, які відбудуться протягом поточного тижня. Слідкуйте за подіями, щоб володіти інформацією з питань галузі освіти м.Рівного.

"Відкрити анонс заходів..."

 


Виїзне засідання вчителів української мови та літератури

Творчому зростанню вчителя необхідні нові враження, емоції та відчуття, а також знання не лише з книг чи просторів Інтернету, а й на основі пережитого досвіду.  Саме тому 11 та 12 травня 2018 року проведено виїзне засідання  методичного об'єднання вчителів - словесників загальноосвітніх навчальних закладів  визначними місцями м. Чернівці.

Це місто є історичним центром Буковини та одним з ключових культурних центрів Західної України. У ХІХ столітті місто перебувало у складі Австро-Угорської імперії, тому  елементи культури тодішньої Європи збереглися тут по нинішній час. Недарма кажуть, що Чернівці - маленький Париж. У місті майже 700 пам'яток та об'єктів культурної спадщини, з яких 25 - загальнонаціонального значення.

Філологи відвідали Чернівецький університет - один із найстаріших, а також найкрасивіших університетів України, був відкритий у 1875 році. Він єдиний в країні, що входить до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Предметом захоплення став  музично-драматичний театр ім. Ольги Кобилянської, розташований в історичному центрі Чернівців.  Театр є пам'яткою архітектури національного значення, зведеною у стилі бароко в 1905 році.

Словесники завітали до літературно-меморіального музею Ольги Кобилянської, де  дізналися багато цікавого про особисте життя письменниці. Музейна експозиція розташована в п’яти залах. У трьох — розкрито життєвий і творчий шлях Ольги Кобилянської, її літературні зв’язки. У меморіальних кімнатах — робочому кабінеті і спальні — все подано так, як було за її життя. В них експонуються особисті речі Ольги Кобилянської, стоять меблі, якими вона користувалася.

Екскурсовод провів пішохідну екскурсію містом,  показавши рівнянам міську ратушу,  обласну адміністрацію, Вірменську церкву, художній музей, “будинок – корабель” і багато іншого. З балкона вежі міської ратуші кожної днини рівно о 12 – ій, на всі чотири сторони міста лунає мелодія “Марічки”, яку виграє на трубі сурмач у буковинському народному вбранні, і філологам вдалося це почути і побачити.

На виїзді з Чернівців мандрівники завітали в  музей-садибу  Івана Миколайчука, де  ознайомилися з сімейними  фотографіями, народними костюмами та  особистими речами  видатного актора.

Сповнені приємними емоціями ми повернулися додому.  Наша подорож надихнула нас на нові звершення, відволікла від повсякденних турбот, наповнила кожного новими враженнями, енергією та позитивом.

Сидорук Т.М.