gototopgototop

Сьогодні:


Освіта м.Рівне

МОН України

МОН України
Освіта Рівненщини
МОН України
RMMK

Info-centr

Info-centr

Children-hotline

Innovatyka-2018

Ukraine

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні989
mod_vvisit_counterВчора1180
mod_vvisit_counterЗа тиждень989
mod_vvisit_counterПопередній тиждень10369
mod_vvisit_counterЗа місяць37820
mod_vvisit_counterПопередній місяць53154
mod_vvisit_counterЗагальна2452344

Зараз (20 хвилин назад): 48
Ваш IP: 54.198.23.251
,
Сьогодні: 2018-09-24 14:54

Анонс заходів управління освіти м.Рівне. В даному розділі Ви дізнаєтесь про події, які відбудуться протягом поточного тижня. Слідкуйте за подіями, щоб володіти інформацією з питань галузі освіти м.Рівного.

"Відкрити анонс заходів..."

 


Прийшов Наум – берись за ум

14 грудня відзначається день пророка Наума, який вважається покровителем науки й розуму і має в народі іще одне ім’я – Грамотник. Саме в цей день (1 грудня за старим стилем) в давнину починалося навчання в сільських дяківських школах – до цього часу закінчувалися всі польові роботи, тож можна було братися і до науки. Навчання тривало 3-4 місяці (доки поле знову не кликало селянина до роботи), але до нього ставилися з усією відповідальністю (в Україні XVII-XVIII століття практично всі чоловіки були грамотними): напередодні хрещений зазвичай приходив до хати з букварем і благословляв похресника на науку – навчання було прерогативою хлопчиків, дівчаток же привчали до домашньої роботи та рукоділля. Звідси й пішли приказки «Святий батюшка Наум, виведи синка на ум», «Прийшов Наум – берись за ум».

Останнім часом давні народні традиції повертаються і в сучасну школу. Так, 28 грудня Свято Наума відзначили у Рівненській школі №9 (директор Р.Б.Гаврилюк). Чому саме 28 грудня? Тому що очікували завершення проведення олімпіад із базових дисциплін  та захисту наукових робіт МАН, щоб остаточно підвести підсумки І семестру.

Шкільна актова зала зібрала в родинне коло обдарованих дітей, їхніх батьків, педагогів. Директор навчального закладу Гаврилюк Р.Б. провела церемонію нагородження переможців, висловивши слова подяки учням за старанність і сумлінний труд на шляху підкорення вершин науки.

Переможці та учасники олімпіад із базових дисциплін  та захисту наукових робіт МАН отримали подяки та сертифікати за високі результати в навчанні.

Заступник директора з навчально-виховної роботи Кондратюк В.М. назвала імена інтелектуалів, які стали переможцями й призерами учнівських олімпіад із базових дисциплін, конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт членів МАН.

Секретар Рівненської міської ради Паладійчук С.Б., який опікується школою і є меценатом багатьох заходів, вручив  грошові премії  шістьом учням: Лозовицькій О.( 11 – А клас),  Уласович В. (10 – А клас), Гавриліну І. (9 – А клас),  Вавуліну Г.(8 – Б клас), Реділі І. (8 – Б клас), Негоді К. (3 – А клас).

Свято Наума не залишило байдужим нікого. І є підозра, що  ті,   хто сидів у залі, потай попросили пророка і їм допомагати у складних лабіринтах шкільних предметів.

Вєтрова Л.В., заступник директора

з навчально-виховної роботи ЗОШ №9 м. Рівного