gototopgototop

Сьогодні:


Освіта м.Рівне

МОН України

МОН України
Освіта Рівненщини
МОН України
RMMK

Info-centr

Info-centr

Children-hotline

Innovatyka-2018

Ukraine

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні95
mod_vvisit_counterВчора1711
mod_vvisit_counterЗа тиждень1806
mod_vvisit_counterПопередній тиждень10369
mod_vvisit_counterЗа місяць38637
mod_vvisit_counterПопередній місяць53154
mod_vvisit_counterЗагальна2453161

Зараз (20 хвилин назад): 8
Ваш IP: 54.162.239.233
,
Сьогодні: 2018-09-25 02:28

Анонс заходів управління освіти м.Рівне. В даному розділі Ви дізнаєтесь про події, які відбудуться протягом поточного тижня. Слідкуйте за подіями, щоб володіти інформацією з питань галузі освіти м.Рівного.

"Відкрити анонс заходів..."

 


«Мова – це наша національна ознака…»

9 листопада у Рівненському навчально-реабілітаційному центрі «Особлива дитина» (директор Петух О.В.) відзначили День української писемності та мови. У програмі святкування було чимало цікавих заходів. Класні керівники організували з учнями 4-9 класів квест «Мовний потяг». На зупинках: «Логічна», «Літературна», «Культурно-просвітницька», «Історична», «Пісенна», «Поетична»,  школярі розгадували ребуси, загадки, співали українських пісень, декламували вірші про рідну мову, створювали мовний колаж.

У другу половину дня вихователі груп продовженого дня провели з учнями ігровий проект «Слово до слова - складається мова» (підготовчі-3 класи), виховні години  (4-6 класи), вікторини  (7-9 класи).

Гаслом дня обрали слова І.Огієнка: «Мова – це наша національна ознака, в мові наша культура, ступінь нашої свідомості. Мова - це форма нашого життя, життя культурного і національного, це форма національного організування. Мова - душа і цінність кожної національності, її святощі і найміцніший скарб... і доки живе мова – житиме й народ, як національність... Не стане мови, не стане національності».

Усі заходи цього дня були спрямовані на формування у дітей з особливими освітніми потребами розуміння того, що українська мова -  скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава;  розширення знань учнів про красу і багатство української мови; виховування любові до рідної мови, рідного краю, України,  почуття поваги до всього українського, бажання розмовляти рідною мовою. Приємно відзначити те, що і педагоги, і учні цього дня  одягнули барвисті вишиванки.

Родзинкою свята в закладі стала зустріч в поетичній світлиці з дитячою поетесою Тетяною Дмитрівною Сабецькою.

Авторка книг для дітей:  «Країна дитинства», «Небилиці», «Теремок», «Колобок», «Біля броду бобренята», «Потішки», «А наш котичок-коток…» і багато інших, розповіла учасникам зустрічі про свою творчість, презентувала книги, декламувала цікаві дитячі  вірші та оповідання.

Діти в свою чергу зробили сюрприз поетесі: напам’ять прочитали вірші з її абеток, загадували і відгадували її загадки, виконали для Тетяни Дмитрівни пісню про українську мову.

Петух О.В. подякувала  усім учасникам святкового дійства, а також звернулася з проханням до учнів не тільки один день в році - 9 листопада говорити  чистою українською мовою, а робити це щодня упродовж життя.

Прокопчук С.М., заступник директора з НРР.

Фотоматеріали: Щепковська Л.М., класний керівник