gototopgototop

Сьогодні:


Освіта м.Рівне

МОН України

МОН України
Освіта Рівненщини
МОН України
RMMK

Info-centr

Info-centr

Innovatyka-2018

Ukraine

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні223
mod_vvisit_counterВчора2071
mod_vvisit_counterЗа тиждень4087
mod_vvisit_counterПопередній тиждень11971
mod_vvisit_counterЗа місяць34169
mod_vvisit_counterПопередній місяць50507
mod_vvisit_counterЗагальна2135410

Зараз (20 хвилин назад): 8
Ваш IP: 54.198.149.239
,
Сьогодні: 2018-03-21 04:58

Анонс заходів управління освіти м.Рівне. В даному розділі Ви дізнаєтесь про події, які відбудуться протягом поточного тижня. Слідкуйте за подіями, щоб володіти інформацією з питань галузі освіти м.Рівного.

"Відкрити анонс заходів..."

 


Через віки пам'ять проростає

11 жовтня у Рівненський загальноосвітній школі І-ІІІ ст. №25 Рівненського міськвиконкому відбулись урочистості присвячені 75-ій річниці створення УПА. Учні 9-11 класів під керівництвом вчителя історії Ковальчук Н.О. вели відверту розмову про минуле і сьогодення.  Щоб будувати майбутнє, треба знати своє минуле. До недавнього часу перед нами була закрита справжня велична, героїчна, прекрасна і трагічна історія нашого народу. Сьогодні маємо можливість пізнати одну з її сторінок – боротьбу Української Повстанської Армії.

Цю армію називають армією безіменних, бо, ведучи боротьбу з двома жорстокими тоталітарними режимами – фашистським і більшовицьким, в умовах підпілля, кожен повстанець, від головного командира і до рядового вояка, мали псевдо, для ворогів і для своїх. Тільки після смерті повстанця дозволялося розкрити його справжнє ім`я і прізвище, за умови, що це не призведе до репресій його рідні і не пошкодить повстанській справі.

Невблаганний час стирає прізвища і дати навіть з надмогильних плит. Нашим обов`язком є пізнати і передати нащадкам сторінки тієї епохи, що називається історією УПА

- Де і чому виникла ця армія? За які ідеали і в яких умовах боролася?

- Чому так довго правда про УПА перекручувалася? Кому це було вигідно?

- Яким є ставлення сьогодні у нашому суспільстві до учасників.

На ці запитання ми спробували дати відповіді.

Переглядаючи відеоматеріали, слухаючи присяги воїнів УПА, співаючи повстанські пісні, висловлюючи свої думки, ми визнаємо, що боротьба УПА була справедливою і визвольною. Це боротьба поневолених проти поневолювачів. Українці боролися на своїй рідній землі проти гітлерівського і сталінського насильства, вони не йшли загарбувати, вони боронили своє. Це було не бандформування, а незалежна армія, високоорганізована, яка мала свою символіку і програму боротьби. Слава Україні! Героям слава!


Ковальчук Наталія Олександрівна, вчитель історії