gototopgototop

Сьогодні:


Освіта м.Рівне

МОН України

МОН України
DSIAO

Освіта Рівненщини
МОН України
Info-centr

РІРЦ

Info-centr

Info-centr

Children-hotline

Info-centr

Info-centr


Ukraine
Педпреса

Освітній портал Педпреса


mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні1075
mod_vvisit_counterВчора1147
mod_vvisit_counterЗа тиждень3451
mod_vvisit_counterПопередній тиждень6534
mod_vvisit_counterЗа місяць16550
mod_vvisit_counterПопередній місяць23558
mod_vvisit_counterЗагальна4330955

Зараз (20 хвилин назад): 17
Ваш IP: 34.204.174.110
,
Сьогодні: 2022-05-18 19:37

Анонс заходів управління освіти м.Рівне. В даному розділі Ви дізнаєтесь про події, які відбудуться протягом поточного тижня. Слідкуйте за подіями, щоб володіти інформацією з питань галузі освіти м.Рівного.

"Відкрити анонс заходів..."

 


На колегії Управління освіти обговорювали нову модель професійного розвитку педагогів

В яких умовах формується вмотивований учитель з інноваційним мисленням? Які основні меседжі сучасного освітнього процесу? Самоосвіта – це традиція чи тренд? Як організувати інтерактивне навчання педагогів? Проєктна та конкурсна діяльність – додаткове навантаження чи інструмент розвитку? Центр професійного розвитку педагогічних працівників – платформа для професійного зростання чи надбудова над автономією вчителя? Емерджентний підхід у партнерській взаємодії суб’єктів освітньої системи – іншомовне слово чи освітній тренд? Ці та інші питання обговорювали на засіданні колегії Управління освіти з теми «Про нову модель професійного розвитку педагогічних працівників в умовах реформування галузі та автономії закладів освіти», яке відбулося 13 травня 2021 року на базі ЗОШ № 13 під головуванням Марини Кузмічової, заступниці міського голови Рівного.

В обговоренні взяли участь управлінці, працівники Центру професійного розвитку педагогічних працівників м. Рівного, керівники закладів загальної середньої освіти, заступники директорів, педагоги, представники громадськості. У виступах учасників колегії було зроблено акценти на форми інтерактивного навчання педагогів, а також інструментарій сучасного вчителя для формування особистості учня Нової української школи.

На думку директора ЗОШ № 18 Лариси Меркотан, чи не найефективнішим в умовах реформування галузі є тренінгові навчання педагогів. Упродовж чотирьох років сертифіковані тренери Лариса Меркотан та Тетяна Пучко, консультант КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Рівненської міської ради, провели більше 10-ти очних десятиденних тренінгів для 500 вчителів початкових класів ЗЗСО м. Рівного. У квітні 2021 року колеги організували цикл тренінгів для педагогів із формування наскрізних умінь в учнів початкових класів – критично мислити та конструктивно керувати емоціями. У перспективі – розробка тренінгів із формувального оцінювання та інших наскрізних умінь, що можуть бути корисними і для вчителів базової школи.

Про свій досвід як фасилітатора, тренера НУШ розповіла вчителька англійської мови РАЛ «Престиж» Катерина Солімчук. Вона переконана, що завдяки вмотивованим учителям заклади освіти мають стати експериментальними майданчиками для нових ідей, простором, відкритим для будь-яких найсміливіших проєктів та підходів.

Яку роль відіграє академічна свобода у професійному розвитку, як започаткувати STEM-уроки та реалізувати проєкти з медіаграмотності для своїх учнів, а також як «убити в собі динозавра» – таким досвідом поділилася вчителька української мови та літератури СпШ № 15 Софія Левицька.

Синергію історії, педагогіки та методики використали у своєму виступі Тарас Пилипчук, учитель історії із РАЛ «Престиж», та Тарас Пилипович, заступник директора із РГ «Гармонія». Педагоги вразили присутніх кількістю проєктів, у яких вони взяли участь, а також долучали до експериментальної та конкурсної діяльності своїх учнів.

Сьогодні перед освітянами постає новий виклик: упровадження нового Державного стандарту базової середньої освіти. Важливим у цьому процесі, без сумніву, буде підтримка наших педагогів через тренінгове навчання, яке планують започаткувати в Центрі професійного розвитку. Не менш важливим є супровід упровадження Професійних стандартів учителя та керівника ЗЗСО. Тому бути корисним, мобільним, сучасним, взаємодіяти заради спільної мети – сприяння професійному розвитку педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти Рівненської міської територіальної громади – такими є принципи діяльності консультантів КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Рівненської міської ради.

За результатами обговорення колегія Управління освіти виконавчого комітету Рівненської міської ради прийняла Ухвалу.
Мирослава Жовтан, директор КУ "Центр професійного розвитку педагогічних працівників"