gototopgototop

Сьогодні:


Освіта м.Рівне

МОН України

МОН України
Освіта Рівненщини
МОН України
RMMK

РІРЦ

Info-centr

Info-centr

Children-hotline

Info-centr


Innovatyka-2019

Ukraine
Педпреса

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні1937
mod_vvisit_counterВчора2206
mod_vvisit_counterЗа тиждень14098
mod_vvisit_counterПопередній тиждень13519
mod_vvisit_counterЗа місяць53567
mod_vvisit_counterПопередній місяць45028
mod_vvisit_counterЗагальна3171575

Зараз (20 хвилин назад): 63
Ваш IP: 18.206.76.41
,
Сьогодні: 2020-03-28 21:56

Анонс заходів управління освіти м.Рівне. В даному розділі Ви дізнаєтесь про події, які відбудуться протягом поточного тижня. Слідкуйте за подіями, щоб володіти інформацією з питань галузі освіти м.Рівного.

"Відкрити анонс заходів..."

 


Учителі початкової школи міста вчилися рятувати життя

Головним  скарбом  життя  є  здоров’я,  і,

щоб  його  зберегти, потрібно багато що знати.

Авіцена

 

Учителі початкових класів – універсальні люди. Уміють все: навчати, виховувати, надихати, мотивувати, комунікувати, любити, працювати, а головне – навчатися впродовж життя. Під час спілкування з учителями одним із запитів було прохання навчити їх правильно поводити себе в екстремальних ситуаціях, коли хтось потребує невідкладної допомоги. Адже безпека для дитини – один із головних принципів Нової української школи. Для того, щоб організувати безпечне шкільне середовище, вчительство має володіти певними навичками. Одна з них – навичка домедичної допомоги. Ази першої домедичної допомоги варто знати всім, бо саме до приїзду медиків часто спливає дорогоцінний час, коли можна врятувати життя чи не допустити погіршення стану.

Хто ж проведе для вчителів такі заняття? До кого варто звернутися? Найпершими відгукнулися вчителі основ здоров’я базової школи міста на чолі з методистом міського методичного кабінету Наталією Букшею. Минулого року пані Наталія разом із командою вчителів основ здоров’я пройшли необхідне навчання і сьогодні готові навчати інших.

11 лютого 2020 року на базі Рівненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 23 (директор Кроль О.О.,  заступник директора Дьоміна О.О.) відбувся семінар-тренінг для керівників шкільних методичних об’єднань вчителів початкових класів з теми «Навички домедичної допомоги вчителя початкових класів НУШ». Мета методичного заходу: організація безпечного шкільного середовища; збереження життя дитини до приїзду медиків; формування практичних умінь із надання домедичної допомоги; виховання готовності допомогти собі та оточуючим у критичній ситуації, що є одним із актуальних питань у процесі формування життєвих компетентностей учасників освітнього процесу відповідно до  міжнародних стандартів у цивільному житті з використанням іноземного досвіду (протоколів) домедичної допомоги.

Бочарова Неліда, учитель основ здоров’я ЗОШ № 11, ознайомила учасників семінару з основними складовими аптечки для надання домедичної допомоги.

Купріян Ольга, учитель основ здоров’я НВК № 19, розповіла вчителям про кровотечі, ознайомила із видами кровотеч та розповіла про першу домедичну допомогу, демонструючи як правильно діяти в екстремальних ситуаціях.

Іванютенко Людмила, керівник гуртка «Умій врятувати життя» ЗОШ № 23, та  Марчук Оксана, учитель предмету «Захист Вітчизни» ЗОШ № 23, розповіли про оцінку прохідності верхніх дихальних шляхів, методи відновлення та підтримання прохідності верхніх дихальних шляхів та ознаки пневмотораксу, усунення напруженого пневмотораксу. І все це демонстрували за допомогою манекену-тренажеру.

Серцево-легеневу реанімацією також за допомогою манекенів-тренажерів продемонстрували Чорнобай Наталія, учитель основ здоров’я РГГ, та Приходько Наталія, учитель основ здоров’я НВК № 17.

Про інфаркт та інсульт, ознаки та послідовність дій при наданні домедичної допомоги розповіли Мельникович Олександра, учитель основ здоров’я ЗОШ № 27, та Лаворік Наталія, учитель основ здоров’я ЗОШ № 24.

Учасники семінару мали можливість потренуватися, відчути величезну відповідальність за свої знання та вміння. Адже за словами Олександра Богомольця «уміння продовжити життя – це, насамперед, уміння не скоротити його».

Організатори методичного заходу побажали всім учасникам здоров’я, довгих років життя та віри у свої власні сили.  Одностайно вчителі початкових класів відмітили необхідність проведення таких зустрічей, подякували своїм колегам – учителям базової школи за чудову атмосферу співпраці.

Тетяна Пучко, заступник завідувача КУ «РММК»