gototopgototop

Сьогодні:


Освіта м.Рівне

МОН України

МОН України
Освіта Рівненщини
МОН України
RMMK

РІРЦ

Info-centr

Info-centr

Children-hotline

Info-centr


Innovatyka-2019

Ukraine
Педпреса

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні635
mod_vvisit_counterВчора1282
mod_vvisit_counterЗа тиждень7347
mod_vvisit_counterПопередній тиждень13210
mod_vvisit_counterЗа місяць16416
mod_vvisit_counterПопередній місяць71923
mod_vvisit_counterЗагальна3388452

Зараз (20 хвилин назад): 10
Ваш IP: 3.234.241.200
,
Сьогодні: 2020-07-11 15:23

Анонс заходів управління освіти м.Рівне. В даному розділі Ви дізнаєтесь про події, які відбудуться протягом поточного тижня. Слідкуйте за подіями, щоб володіти інформацією з питань галузі освіти м.Рівного.

"Відкрити анонс заходів..."

 


Міжнародний конкурс з української мови імені П.Яцика в Рівному цьогоріч проводиться вдвадцяте

Найважливіша цінність держави – це сила,

яку дають освіта, гроші й армія.

(Петро Яцик,український меценат ХХ ст.)

28 листопада 2019 року на базі ЗОШ №24 (директор Цюцюра Г.П.) відбувся ІІ (міський) етап ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені П.Яцика. У ньому взяли участь 62 учні 3-4 класів та 194 учні  5-11 класів закладів загальної середньої освіти м. Рівного. 27 учасників відповідно до Положення стали переможцями (одне І місце, одне – ІІ, одне – ІІІ на кожній паралелі). Членами журі визначено 87 лауреатів, чиї роботи не увійшли в трійку найкращих, але є достойними похвали.

Учні демонстрували знання рідної мови, літературних норм та рівень володіння лексичним і фразеологічним багатством, а також уміння висловлювати життєву та громадянську позицію у формі роздумів, есе, діалогів.

«Найкраще, коли про тебе свідчать не слова, а самі справи», «Людина живе для творчості, і тільки в тому, що вона створила, її вартість», – ці вислови Петра Яцика та інші запропоновані теми й комунікативні ситуації стали основою для творчих робіт учасників конкурсу, що сьогодні носить ім’я найбагатшої людини Канади, найбагатшого у свій час українця світу, найбільшого українського жертводавця другої половини ХХ століття і проводиться вдвадцяте. Саме Петро Яцик заснував Лігу українських меценатів, під егідою котрої організував Міжнародний конкурс знавців української мови.

Освіта, наука, культура – ось пріоритети Яцика-мецената, який розумів у свій час, що в «совецькій» Україні нищиться все українське.  «Не питай, що народ  дасть тобі, а що ти даси народові», - ці слова Дж.Кеннеді були улюбленою цитатою Петра Яцика. Наш земляк виділяв кошти на видавництво книг, словників, енциклопедій, дав мільйони доларів на заснування Центру досліджень історії України і на видання «Історії України-Руси» Михайла Грушевського англійською мовою. Усе це робилося ним із єдиною метою –  безкомпромісно відстоювати українські національні пріоритети і словом, і ділом. Мета конкурсу імені Петра Яцика – утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді. Учасники ІІ етапу, представники рівненських шкіл, достойно справилися з цим завданням.

Мирослава Жовтан, завідувач КУ «Рівненський міський методичний кабінет»

Протоколи конкурсу - Відкрити...