gototopgototop

Сьогодні:


Освіта м.Рівне

МОН України

МОН України
Освіта Рівненщини
МОН України
RMMK

РІРЦ

Info-centr

Info-centr

Children-hotline

Info-centr


Innovatyka-2019

Ukraine
Педпреса

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні627
mod_vvisit_counterВчора1282
mod_vvisit_counterЗа тиждень7339
mod_vvisit_counterПопередній тиждень13210
mod_vvisit_counterЗа місяць16408
mod_vvisit_counterПопередній місяць71923
mod_vvisit_counterЗагальна3388444

Зараз (20 хвилин назад): 17
Ваш IP: 3.234.241.200
,
Сьогодні: 2020-07-11 15:11

Анонс заходів управління освіти м.Рівне. В даному розділі Ви дізнаєтесь про події, які відбудуться протягом поточного тижня. Слідкуйте за подіями, щоб володіти інформацією з питань галузі освіти м.Рівного.

"Відкрити анонс заходів..."

 


Карпатська рапсодія для рівненських освітян

У справжні українські Афіни мали можливість потрапити філологи(і не тільки)міста Рівного 17-18 травня 2019 року, адже відвідали найзагадковіші та найдивовижніші місцини Карпат - Криворівню та Верховину. Криворівня вважається українськими Афінами, колискою мистецького життя, адже саме це мальовниче гуцульське село стало місцем натхнення великих українських сподвижників: І.Франка, М.Коцюбинського, Лесі Українки, О. Кобилянської, В.Стефаника, С.Параджанова та багатьох інших відомих людей. Мандрівники не тільки насолоджувалися прекрасними краєвидами, а й мали змогу дізнатися про таємниці написання та екранізації визнаного світом шедевру - повісті “Тіні забутих предків”, побувавши в однойменному музеї. Дивувались умінню місцевих жителів із звичайного селянського двору створити справжню фортецю (це про хату-ґражду). А ще були зачаровані надзвичайно талановитими місцевими жителями: відвідали майстер-клас із створення ліжників, торкнулися таємниць карпатського побуту, ознайомилися з найдивовижнішими гуцульськими музичними інструментами в музеї Романа Кумлика, неперевершеного музиканта. Завдяки доньці митця, пані Наталі, спробували й самі “приборкати” трембіту, цимбали, дримбу...

Справжнє духовне піднесення відчули, побувавши в давніх храмах: церкві зішестя Святого Духа, що в Рогатині(відвідали батьківщину легендарної Роксолани), та храмі Різдва Пресвятої Богородиці, що вже 300 років є духовним центром Криворівні. Саме тут педагоги мали можливість побачити колоритний, особливо важливий момент гуцульського весілля - шлюб: пишні гуцульські шати, які прикрашали не лише наречених, але й гостей, разом із молитвою та мудрою проповіддю священика створили особливу атмосферу духовного піднесення, очищення та любові. Справжнім сюрпризом для мандрівників стало спілкування з гуцульськими музиками. Спочатку - як зачаровані слухачі, а згодом як учасники пісенно-танцювального дійства освітяни настільки перейнялись магією карпатських мотивів, що зовсім забули про втому. Вразила гостинність та щирість господарів відпочинкового комплексу (де ми проживали)пані Марії та пана Василя, справжніх гуцульських ґаздів. А ще ... купались в Чорному Черемоші (одна безстрашна купальниця!), куштували гуцульські страви, збирали цілющі трави, приміряли гуцульський одяг (і не лише приміряли, а й мали можливість придбати в Косові, місті вишиванок), і все це під Божою парасолькою, як казала одна з мандрівниць, адже щораз, коли мандрували - було сонечко, а коли заходили в приміщення - міг падати дощ... Чи не диво?

Дорога додому теж була з сюрпризами: на під'їзді до Тернополя мали можливість побачити унікальний монастир у скелі (Травертинові скелі)та церкву Св. Онуфрія, у якій знаходиться фігура Св.Онуфрія, створена геніальним скульптором Іоганном Пінзелем. Дорогою - уже традиційна конкурсна програма, адже збирали колоритні гуцульські діалекти та примовки, вибирали найоригінальніші світлини, поетично називали вершини та, просто, ділились враженнями, а їх, незважаючи на втому, було багато. Щиро дякую нашому незмінному та відповідальному організатору цікавих філологічних мандрів пану Володимиру Радзієвському, учителю РКГ “Престиж”, педагогам Рівного інших спеціальностей, які приєднались до нашої філологічної спільноти, та своїм неперевершеним колегам, учителям української мови й літератури, які вміють працювати та відпочивати натхненно!


Галина Коломис, методист КУ “РММК”