gototopgototop

Сьогодні:


Освіта м.Рівне

МОН України

МОН України
Освіта Рівненщини
МОН України
RMMK

РІРЦ

Info-centr

Info-centr

Children-hotline


Innovatyka-2019

Ukraine
Педпреса

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні387
mod_vvisit_counterВчора1046
mod_vvisit_counterЗа тиждень5695
mod_vvisit_counterПопередній тиждень7735
mod_vvisit_counterЗа місяць21195
mod_vvisit_counterПопередній місяць36784
mod_vvisit_counterЗагальна2838292

Зараз (20 хвилин назад): 11
Ваш IP: 3.81.73.233
,
Сьогодні: 2019-07-20 12:37

Анонс заходів управління освіти м.Рівне. В даному розділі Ви дізнаєтесь про події, які відбудуться протягом поточного тижня. Слідкуйте за подіями, щоб володіти інформацією з питань галузі освіти м.Рівного.

"Відкрити анонс заходів..."

 


Внутрішня система забезпечення якості освіти: створюємо разом

Як забезпечити якісну освіту в закладах освіти без такого стимулу, як постійна увага з боку контролюючих органів? Чим виміряти цю якість і як оцінити роботу закладу? Що зробити для того, щоб самооцінювання було успішним та ефективним? Такі питання обговорювали освітяни міста на колегії управління освіти Рівненського міськвиконкому з теми «Внутрішня система забезпечення якості освіти у закладах загальної середньої освіти: створюємо разом».

В обговоренні традиційно взяли участь управлінці, методисти, керівники закладів та представники батьківської громадськості. Андрій Володимирович Мазур, начальник організаційно-інспекторського відділу управління освіти, змотивував учасників колегії до виступів та наголосив, що найголовнішими принципами побудови системи якості освіти в будь-якому закладі є довіра та відповідальність.

Про науково-методичний супровід забезпечення якості освіти розповіла Надія Адамівна Мельник, проректор з науково-методичної роботи РОІППО, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри філософії, економіки та менеджменту освіти. Вона закцентувала увагу на дотриманні керівниками принципу прозорості та відкритості в діяльності закладу.

Погляд керівника закладу на розбудову внутрішньої системи забезпечення якості освіти прозвучав у виступах Олега Миколайовича Желюка, директора ПМЛ «Елітар», та Бортника Валерія Вікторовича, директора ЗОШ №25. На думку керівників, розпочинати цей процес потрібно із написання  Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти та обговорення моделей розвитку профільної школи.

На колегії акцентували увагу на дотриманні принципу наступності між дошкільною і початковою ланками освіти. Принцип не є новим у педагогіці, але реалізація якого сьогодні потребує діяльнісного підходу. Начальник дошкільного відділу управління освіти Галина Миколаївна Ремизович розповіла про реальні кроки з цього питання в освітянській галузі міста.

Про зміну підходів до оцінювання учнів говорила заступник директора РГ «Гармонія» Оксана Петрівна Шама. Як учитель першого класу НУШ вона наголосила, що формувальне оцінювання дає можливість вчителю, відстежуючи рух дитини до навчальних цілей, здійснити корегування освітнього процесу на ранніх етапах, а учневі – усвідомити відповідальність за своє навчання. Оцінка діяльності учнів має бути позитивною.

Очікування батьків від внутрішньої системи забезпечення якості освіти прозвучало у виступі голови піклувальної ради ЗОШ № 8 Андрія Петровича Тадая. Тато висловив думку багатьох батьків про те, дітям потрібно здобувати освіту в комфортному середовищі, яке можна створити тільки у співпраці між керівником закладу, педагогами, батьками та міською владою. Не менш важливим є психологічний комфорт дитини. Андрій Петрович закликав директорів до відвертого спілкування з батьками, бо вони, батьки,  прагнуть одного спільного з освітянами результату.

Хотілося б, щоб освітяни почули думку дітей. Школярі найбільше хочуть того, чого не можна забезпечити будь­-якими стандартами: розуміння і поваги.

Матеріали колегії - відкрити...


Мирослава Жовтан, завідувач  міського методичного кабінету