gototopgototop

Сьогодні:


Освіта м.Рівне

МОН України

МОН України
Освіта Рівненщини
МОН України
RMMK

РІРЦ

Info-centr

Info-centr

Children-hotline

Innovatyka-2019

Innovatyka-2018

Ukraine

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні1385
mod_vvisit_counterВчора970
mod_vvisit_counterЗа тиждень1385
mod_vvisit_counterПопередній тиждень10729
mod_vvisit_counterЗа місяць27743
mod_vvisit_counterПопередній місяць36732
mod_vvisit_counterЗагальна2763761

Зараз (20 хвилин назад): 51
Ваш IP: 54.167.47.248
,
Сьогодні: 2019-05-20 17:48

Анонс заходів управління освіти м.Рівне. В даному розділі Ви дізнаєтесь про події, які відбудуться протягом поточного тижня. Слідкуйте за подіями, щоб володіти інформацією з питань галузі освіти м.Рівного.

"Відкрити анонс заходів..."

 


Мітинг-реквієм в урочищі Видумка

15 жовтня 2018 року в урочищі Видумка  відбувся мітинг-реквієм,  на якому вшанували пам’ять загиблих тут українців-волинян. За свідченням  істориків, у 1943-1944 роках на цьому місці німці розстріляли більше трьох тисяч рівнян, котрих підозрювали в прихильності до ОУН-УПА, та просто в'язнів рівненської тюрми – священиків, вчителів, лікарів, викладачів гімназій, мирних жителів міста.

Розпочався захід спільною молитвою за невинно убієнних земляків, за всіх загиблих патріотів рідної землі. Слова зі Святого Письма про те, що найвищий вияв любові – це життя, віддане за ближнього свого, – без сумніву, викликали у серці кожного присутнього гордість за свою націю, яка в найдраматичніші часи своєї історії народжує справжніх героїв і просто  людей, сповнених гідності та честі. Такі спочивають вічним сном в урочищі Видумка. Їхні болі і жалі заховала земля, їхні мрії поросли травою, їхню пам'ять вшановує українське небо, оплакуючи дощами та снігами…Та чи задумуємося ми, їхні нащадки, про глибину цієї трагедії? Чи достатньо того одного дня вшанування, який родини загиблих називають «нашим днем»?..

Усіх присутніх вразили спогади очевидців тих страшних подій. Їх озвучила молодь, учні Рівненської загальноосвітньої школи № 11, а вихованці недільної школи Церкви 40-ка мучеників Севастійських підготували колаж з віршів про це місце, написаних їхнім керівником п.Любов’ю Куклевською. Плакали члени родин загиблих, які щороку приходять сюди, приїжджають з різних куточків України і навіть з-за кордону вшанувати пам'ять своїх рідних. А сьогодні, на заході була присутня родина Мисечків: п.Леся Копчак, дочка загиблого священика Володимира Мисечка, з родиною (Словаччина), його онук Володимир Бачинський (м.Львів), племінники загиблих Володимира та Олександра Мисечків: Джордж Каркоць з дружиною (Флорида, США), п.Людмила Фусик з родиною (м.Рівне),п.Ольга Бондарець з родиною (м.Рівне), п.Ольга Грекул (Івано-Франківська обл.). Молодь стояла тиха і зажурена. Сторінки правдивої історії не завжди лише величні. Вони можуть бути і гіркими. Та головне, щоб ми, сучасники, взяли з них урок.

До вшанування пам’яті мирних громадян, інтелігентів, які загинули в урочищі Видумка в 1943-1944 роках, долучилася міська  влада, громадські організації, небайдужі рівняни. Ініціатор щорічного заходу, Голова Конгресу Волинської інтелігенції п.Іван Кур’янік ознайомив усіх присутніх з історичною довідкою про це місце.Усіх загиблих борців за Україну присутні вшанували хвилиною мовчання.

Наша сила – у єдності. Такі акції єднають нас, роблять сильнішими, а  націю – нескореною.

Похилена вітром осіннім,

У Видумці тихо стою…

Отця сивочолого бачу,

І брата, і матір свою.

Це тут вони тяжко вмирали,

Це тут вони, зморені, сплять.

Це їхні молитви й благання

В деревах десь тут шелестять.

Тут соколи й горлиці кращі,

Їх крила свободи в крові.

Забути? Ніколи й нізащо!!!

Для нас у віках ви – живі!Л.Грекул, головний спеціаліст управління освіти