gototopgototop

Сьогодні:


Освіта м.Рівне

МОН України

МОН України
Освіта Рівненщини
МОН України
RMMK

РІРЦ

Info-centr

Info-centr

Children-hotline

Innovatyka-2018

Ukraine

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні1910
mod_vvisit_counterВчора1765
mod_vvisit_counterЗа тиждень7962
mod_vvisit_counterПопередній тиждень8547
mod_vvisit_counterЗа місяць24291
mod_vvisit_counterПопередній місяць35498
mod_vvisit_counterЗагальна2724540

Зараз (20 хвилин назад): 29
Ваш IP: 52.55.186.225
,
Сьогодні: 2019-04-19 19:47

Анонс заходів управління освіти м.Рівне. В даному розділі Ви дізнаєтесь про події, які відбудуться протягом поточного тижня. Слідкуйте за подіями, щоб володіти інформацією з питань галузі освіти м.Рівного.

"Відкрити анонс заходів..."

 


Знайомимось з новими програмами та підручниками

22 березня 2018 року у м.Рівному на базі гімназії «Гармонія» проведено авторські майстер-класи членів Робочої групи МОН України  з розробки навчальних програм та підручників із історії, правознавства та громадянської освіти. Майстер-класи провели:

Леся Хлипавка — учитель історії Черкаського НВО № 36 ім. Героїв-прикордонників, аспірант (м.Черкаси);

Роман Пастушенко – завідувач кабінету розвитку освіти Львівського інституту післядипломної педагогічної освіти (м.Львів);

Мар'ян Мудрий — кандидат історичних наук, доцент кафедри новітньої історії України імені М. Грушевського Львівського національного університету імені Івана Франка, голова Робочої групи з розробки навчальних програм із історії  МОН України (м.Львів).

Майстер-клас був присвячений викликам і завданням, які з’явилися перед учителями й авторами підручників після оновлення навчальних програм, зокрема у зв’язку з запровадженням інтегрованих курсів «Вступ до історії» (для 5 класу), «Громадянська освіта» (для 10 класу) та «Історія: Україна і світ» (для 10 і 11 класів) та навчального забезпечення з історії та громадянської освіти.  Мова йшла про складні та важливі для української школи зміни у викладанні суспільствознавчих предметів. У 5 класах уже цього року викладають новий курс «Вступ до історії», а в старшій школі, починаючи з наступного 2018-2019 навчального року у 10-х класах вивчатимуть єдиний курс історії "Історія: Україна і світ" та курс «Громадянська освіта».

Роман Пастушенко окреслив важливість викладання пропедевтичного курсу історії в 5 класі, адже початок задає основу та визначає майбутнє. 
Програма пропедевтичного курсу «Вступ до історії» відрізняється від попередніх, за якими донедавна навчали п’ятикласників, насамперед орієнтацією на компетентнісну парадигму освіти. Автори врахували вимоги нового Закону України «Про освіту», вибудувавши її так, щоб забезпечити розвиток загальних та формування базових предметних умінь учнів. На жаль, відсутність нового, розробленого під цю програму, підручника, за взаємним визнанням усіх учасників майстер-класу, суттєво перешкоджає ефективному навчанню за цією програмою. Поки що вчителі можуть скористатись тільки посібником «Вступ до історії. Навчально-методичні матеріали до пропедевтичного курсу історії для 5 класу» (автори - Бурлака О. В., Ксьондзик Т. М., Пастушенко Р. Я., Хлипавка Л. М.), електронний варіант якого підготувало тернопільське видавництво «Астон» (Режим доступу:http://loippo.lviv.ua/metodyka/Istoria/IU/5/ ).

Актуальною для учителів була презентація Мар'яном Мудрим єдиного курсу “Історія: Україна і світ”, який цього року вже проходить пілотування, а з наступного навчального року кожен вчитель самостійно може обрати його для викладання у 10 класі маючи при цьому підручник. Цей курс дозволить учителю та учням сформувати цілісні уявлення про минуле, яке визначає наше майбутнє.
А Олеся Хлипавка познайомила колег із можливостями, які надає учителю курс «Громадянська освіта»: розвиток політичної, правової, економічної, соціальної, культурної, медійної грамотності школярів, їх гнучкості й адаптивності.

Учителі суспільствознавчих дисциплін м.Рівного дякують за проведені майстер-класи та надіються на співпрацю з авторами програм та підручників.

Тетяна Грещук, методист КУ "Рівненський міський методичний кабінет"