gototopgototop

Сьогодні:


Освіта м.Рівне

МОН України

МОН України
Освіта Рівненщини
МОН України
RMMK

РІРЦ

Info-centr

Info-centr

Children-hotline

Innovatyka-2018

Ukraine

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні1935
mod_vvisit_counterВчора1765
mod_vvisit_counterЗа тиждень7987
mod_vvisit_counterПопередній тиждень8547
mod_vvisit_counterЗа місяць24316
mod_vvisit_counterПопередній місяць35498
mod_vvisit_counterЗагальна2724565

Зараз (20 хвилин назад): 29
Ваш IP: 52.55.186.225
,
Сьогодні: 2019-04-19 20:04

Анонс заходів управління освіти м.Рівне. В даному розділі Ви дізнаєтесь про події, які відбудуться протягом поточного тижня. Слідкуйте за подіями, щоб володіти інформацією з питань галузі освіти м.Рівного.

"Відкрити анонс заходів..."

 


Педагогічна студія з літературного читання «Магія слів Ліни Костенко»

15 березня 2018 року у НВК № 2 м. Рівного (директор Нагорний А.Я., заступник директора Божок Л.І.) відбулась педагогічна студія з літературного читання «Магія слів Ліни Костенко». Роботу студії організувала творча група вчителів міста «Літературне читання».

Яскравим початком зустрічі було звернення до присутніх засновника творчої групи Пучко Т.А. Людину й поезію пов’язує світ одвічних істин. Поезія – чи не єдиний спосіб сказати : « Хвилино, спинись». Людина не може існувати постійно в системі, яка змушує її зациклено бігати по колу. Людський мозок увесь час потребує нового пізнання, нових емоцій. Це розуміли древні митці і мислителі. Але часом цього не розуміють нинішні володарі світу. І лише висока поезія може принести людині омріяну свободу.

Неймовірно феєричний та душевний початок роботи педагогічної студії організували члени творчої групи Тиндик І.І. (заступник директора ЗОШ №13), Барабаш С.І. (учитель початкових класів ЗОШ №8) та Бардаш Т.Л. (учитель початкових класів ЗОШ №13). Перед присутніми тонко і сердечно була розгорнута багатогранність поетичного таланту Ліни Костенко. За відносно короткий проміжок часу присутні зрозуміли, що поезія поетеси – це поезія гранично точних формулювань думки і неперевершених естетичних вібрацій. Поезія, яка не означує Час. Вона просто є в Часі – подібно до того як є  сама природа в усіх можливих її проявах.

Натхненно були представлені літературно – музичні композиції у виконанні Іванової Л.І. (науковий керівник творчої групи) та Пучкової О.В. (учитель початкових класів ЗОШ №1).

Поезія прокладає шлях до людини щоразу, як людина робить перший крок над її вічними берегами. Завданням членів творчої групи було якнайтонше наблизити гостей до сприйняття поезії, адже в такі моменти людина має на мить стати володарем Часу і віднайти себе в цій часовій щілині. Для того, щоб забезпечити таке сприйняття, всі присутні працювали у групах.

Перша група представила присутнім пейзажну лірику Ліни Костенко.

(Літературні коучі Порадюк О.М.,учитель початкових класів РКГ «Престиж», Мельник С.Г., учитель початкових класів ЗОШ №28). Усі присутні відчули у цих поезіях магічне поєднання музичного мелосу і зорової  пластики, кольору і звучання, людських емоцій і глибинної душі цього світу.

Друга група представила дитячі вірші Ліни Костенко. Майстерно виконана інсценізація творів стала окрасою зустрічі (коуч Лащук А.А., учитель початкових класів ЗОШ №20).

Третя група запропонувала твори інтимної лірики. Вчителі, які працювали у цій групі читали поезії, які підібрали до фотографій сімейних пар відомих українців. Ці поезії нагадали кожному, що любов і пам’ять любові – почуття всеохопне, що проектується в космічну перспективу, кохання -  це мить поєднання з Всесвітом (коуч Вєтрова С.Є., учитель початкових класів РГ «Гармонія»).

Соціально – патріотичне спрямування творчості Ліни Костенко представила четверта група ( Пучкова О.В, Андрійчук О.С., учитель початкових класів ЗОШ №27, Снігур Л.В., учитель початкових класів НВК «Колегіум»). Глядачі мали змогу достойно оцінити справжнє театральне дійство, метою якого було розкрити душевні переживання поетеси за долю України.

Ліні Костенко даровано можливість промовляти слова, які не належать цьому світові, адже вони містять фрагменти Божественної мови, що переплітаються у звичайній мові у вигляді символів. Таке розуміння поезії дала можливість відчути робота п’ятої групи, яка представила філософську лірику поетеси (коуч Андрущик М.В., учитель початкових класів РКГ «Престиж»)

Надзвичайно цінним під час зустрічі  було те, що жоден присутній не залишився байдужим, адже сприймав поезію серцем. Слово  геніальної Ліни Костенко постає чи не єдиним світом, у якому людина може знайти себе і стати Людиною.

Щира подяка всім, хто дав можливість відчути глибоку філософію творчості Ліни Костенко!

Оксана Порадюк, учитель початкових класів РКГ «Престиж», керівник міської творчої групи «Літературне читання»