gototopgototop

Сьогодні:


Освіта м.Рівне

МОН України

МОН України
Освіта Рівненщини
МОН України
RMMK

Info-centr

Info-centr

Children-hotline

Innovatyka-2018

Ukraine

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні100
mod_vvisit_counterВчора1711
mod_vvisit_counterЗа тиждень1811
mod_vvisit_counterПопередній тиждень10369
mod_vvisit_counterЗа місяць38642
mod_vvisit_counterПопередній місяць53154
mod_vvisit_counterЗагальна2453166

Зараз (20 хвилин назад): 8
Ваш IP: 54.162.239.233
,
Сьогодні: 2018-09-25 02:36

Анонс заходів управління освіти м.Рівне. В даному розділі Ви дізнаєтесь про події, які відбудуться протягом поточного тижня. Слідкуйте за подіями, щоб володіти інформацією з питань галузі освіти м.Рівного.

"Відкрити анонс заходів..."

 


Презентація-перфоманс книги «Терновий шлях» Ігоря Рафаловського

Поверніть мені день, щоб світилося сонце… Ігор Рафаловський

Щемно, тривожно й радісно… Саме ці почуття переповнювали вчителів української літератури освітніх закладів міста, які  27 жовтня 2017 року відвідали презентацію-перфоманс книги «Терновий шлях» Ігоря Рафаловського. Насолоджуючись сучасним та емоційно-насиченим дійством, педагоги міста щиро раділи за свою колегу, учителя української мови та літератури ЗОШ №10 Машаненкову (Рафаловську) Богдану Ігорівну, доньку письменника, яка достойно виконала батьків заповіт: «пустила між люди твори-пісні», які «в похмурому житті творив кров’ю серця».

Активний учасник молодіжного підпілля міста Рівного, член націоналістичної групи «Юнаки» (псевдо «Непереможний»), рівненський письменник, актор, музикант, художник, а головне – син своєї рідної землі серцем і душею. Це все про Ігоря Михайловича, який у 2018 році міг би святкувати своє 90-річчя… . Однак лише 48 нелегких років було накреслено долею.

У післявоєнні роки своїми творами Ігор Рафаловський стимулював піднесення національної самосвідомості рівнян, співпрацював з яскравими особистостями ОУН. Автор повісті "Терновий шлях", драми "Кривавий Беркут", повісті "В садах тихої Волині", збірки поезій "Поверніть мені день..." та інших архівних рукописів. У 1948-49-х роках за антирадянську діяльність його та ще 36 рівненських старшокласників засудили на термін від 8 до 10 років позбавлення волі з відбуттям міри покарання. А усі твори наказали спалити.

Чернетки із батьковими записами, незважаючи на труднощі та перешкоди,  знайшла та відновила дочка письменника-патріота Богдана Машаненкова, Було багато зачинених дверей, багато непередбачуваних перепон, але завдяки наполегливості доньок, підтримці небайдужих людей та видавництву «Волинські обереги» восени 2017 року довгоочікувана книга «Терновий шлях» побачила світ. Разом із сестрою Євгенією, за підтримки працівників Рівненської обласної бібліотеки для молоді  було проведено чудову презентацію-перфоманс. Порадіти за родину Рафаловських прийшли представники різних організацій  та установ. Серед присутніх – члени спілки письменників Рівненщини разом із Іриною Баковецькою, просвітяни, освітяни, колеги пані Богдани із ЗОШ №10 на чолі з директором Валентином Левчиком,  працівники краєзнавчого музею, студенти та учнівська молодь.

Приємно, що літературна скарбниця Рівненщини поповнилась ще одним  достойним доробком справжнього рівнянина-патріота Ігоря Рафаловського.


Галина Коломис, методист КУ «РММК»