gototopgototop

Сьогодні:


Освіта м.Рівне

МОН України

МОН України
Освіта Рівненщини
МОН України
RMMK

Info-centr

Info-centr

Children-hotline

Innovatyka-2018

Ukraine

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні99
mod_vvisit_counterВчора1711
mod_vvisit_counterЗа тиждень1810
mod_vvisit_counterПопередній тиждень10369
mod_vvisit_counterЗа місяць38641
mod_vvisit_counterПопередній місяць53154
mod_vvisit_counterЗагальна2453165

Зараз (20 хвилин назад): 8
Ваш IP: 54.162.239.233
,
Сьогодні: 2018-09-25 02:32

Анонс заходів управління освіти м.Рівне. В даному розділі Ви дізнаєтесь про події, які відбудуться протягом поточного тижня. Слідкуйте за подіями, щоб володіти інформацією з питань галузі освіти м.Рівного.

"Відкрити анонс заходів..."

 


На шляху до створення Нової початкової української школи

Освіта – найвеличніше з усіх земних благ, але тільки тоді, коли вона найвищої якості, інакше вона абсолютно даремна. Р.Кіплінг

Сьогодні педагогічна спільнота активно обговорює проблеми реформування вітчизняної освіти, зокрема початкової. Кожен очікує, переживає, готується до  низки кардинальних змін, переосмислює свою педагогічну діяльність, переглядає навчально-методичний арсенал. Проте, здійснити зміни під силу тим педагогам, які здатні до постійного саморозвитку, самовдосконалення, педагогам з високим рівнем творчого потенціалу.

Тому основна задача методичної служби: допомогти кожному педагогу досягти якомога вищого професіоналізму, крокувати в ногу з часом, не втратити натхнення, не допустити вигоряння. А в нашому рідному місті працює чисельна армія вчителів початкових класів: сучасних, креативних, творчих, розумних, готових до змін, готових творити історію Нової української школи.

18 жовтня 2017 року в місті Рівному відбувся науково-практичний семінар для працівників методичних служб області, які відповідають за початкове навчання з теми «Початкова освіта Нової української школи: практика змін». Відкриття семінару відбулося на базі Рівненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 18 (директор Андрощук Віктор Володимирович). Адже саме цей навчальний заклад став одним із 100 в Україні, які цьогоріч розпочали пілотування нового Державного стандарту початкової загальної освіти. Учасники семінару мали унікальну можливість відвідати показові уроки в 1-А та 1-В класах. Вчителі Кирильчук Ірина Анатоліївна та Пастух Світлана Олександрівна високопрофесійно представили новий інтегрований курс «Я досліджую світ». В процесі спілкування з вчителями присутні ознайомилися з навчальною базою та  особливостями діяльності пілотних класів.

Далі відбувся переїзд до Рівненської гімназії «Гармонія». Зустріла гостей директор навчального закладу Пучко Галина Тадеївна. Вона окреслила основні напрями діяльності гімназії та ознайомила з особливостями всеукраїнської програми розвитку дитини «Крок за кроком», за якою здійснюється освітній процес у навчальному закладі. Саме ця програма лягла в основу нового Державного стандарту початкової загальної освіти Нової української школи. Учасники семінару відвідали ранкові зустрічі, які провели вчителі початкових класів Климишина Ірина Василівна та Вєтрова Світлана Євгенівна. А також побачили роботу в навчальних центрах, яку представила вчитель початкових класів Василюк Вікторія Олександрівна.

Наступним кроком роботи семінару став переїзд до Рівненського навчально-виховного комплексу № 14. Гостей міста привітав начальник управління освіти Харковець Василь Степанович. Він ознайомив учасників семінару з інноваційним простором навчальних закладів міста, готовністю педагогів до реформування, перспективами розвитку освіти міста та запевнив, що працюючи в одній команді однодумців можна досягти неабияких успіхів.

Про підготовку педагогів до роботи в умовах формування інноваційного освітнього середовища розповіла Жовтан Мирослава Анатоліївна, завідувач міського методичного кабінету.

Директор НВК № 14 Демчук Юрій Михайлович разом із заступником директора Сорокою Іриною Анатоліївною презентували роботу навчального закладу за темою «Синергія освітньо-виховного простору «Школи Мрій».

У роботі круглого столу взяли участь педагоги міста та області. З собливостями навчально-виховного процесу в пілотних класах ЗНЗ – учасників всеукраїнського експерименту познайомила Меркотан Лариса Іванівна, заступник директора ЗОШ № 18. Про організацію творчого освітнього середовища як чинника розвитку особистості молодшого школяра розповіла Шама Оксана Петрівна,  заступник директора РГ «Гармонія». Особливості формування інноваційного простору початкової школи в навчальних закладах міста Рівного презентувала Середюк Валентина Володимирівна, головний спеціаліст організаційно-інспекторського відділу управління освіти м.Рівного.

Андрійчук Валентина Вікторівна, методист кабінету дошкільної та початкової освіти РОІППО, переконана, що саме вдумливе опрацювання нового Державного стандарту початкової загальної освіти допоможе усвідомити ті зміни, які необхідно втілити в життя. Вона провела інтерактивну практичну роботу для методистів області «Створення модельної навчальної програми».

Час пролетів непомітно, семінар завершився. Під час його роботи побачено й почуто досить багато. Дискусії точаться навколо багатьох питань, які стосуються принципово нових підходів до організації системи освіти. Тож сподіваємося, що сьогоднішня зустріч освітян-однодумців стане ще одним кроком на шляху до створення Нової української школи.


Пучко Тетяна, заступник завдувача КУ «РММК»