gototopgototop

Сьогодні:


Освіта м.Рівне

МОН України

МОН України
Освіта Рівненщини
МОН України
RMMK

Info-centr

Info-centr

Children-hotline

Innovatyka-2018

Ukraine

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні99
mod_vvisit_counterВчора1711
mod_vvisit_counterЗа тиждень1810
mod_vvisit_counterПопередній тиждень10369
mod_vvisit_counterЗа місяць38641
mod_vvisit_counterПопередній місяць53154
mod_vvisit_counterЗагальна2453165

Зараз (20 хвилин назад): 9
Ваш IP: 54.162.239.233
,
Сьогодні: 2018-09-25 02:32

Анонс заходів управління освіти м.Рівне. В даному розділі Ви дізнаєтесь про події, які відбудуться протягом поточного тижня. Слідкуйте за подіями, щоб володіти інформацією з питань галузі освіти м.Рівного.

"Відкрити анонс заходів..."

 


Важлива подія в освітянсько-просвітянському колі

У Рівненському міському парку імені Тараса Шевченка в знаковий для кожного українця День славного українського воїнства та Покрови Пресвятої Богородиці з'явився знак-фігура Просвіти-Жінки. Символ мудрості та сили, боротьби та звитяги присвячено 100-літтю Рівненської "Просвіти" та 150-річчю від дня народження Всеукраїнського товариства "Просвіта". Ідея створення знаку-фігури належить голові "Просвіти " міста Катерині Сичик. Автор проекту - рівненський скульптор Олексій Огонь, проектант - В'ячеслав Ярошик. Фігуру зведено за вагомої підтримки міської влади, депутатського корпусу Рівненської міської ради, просвітянських осередків освітніх закладів міста. Знак відкрили міський голова Рівного Володимир Хомко та голова громадської організації «Рівненське міське об’єднання товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка» Катерина Сичик. Обряд освячення знаку-фігури провів секретар Рівненської єпархії української православної церкви Київського патріархату, протоієрей Сергій Лучанін.

Окрасою  заходу стали виступи маленьких просвітян та їхнього музичного керівника Ірини Дроздової  із ДНЗ №22, бандуристок із міського Будинку культури, хору «Верес» під керівництвом Петра Невірковця. Святкове дійство зібрало просвітян і освітян, людей різних поколінь і політичних уподобань. Але їх об’єднало одне – небайдужість до долі України, на захист якої ставали просвітяни в найскладніші для неї часи.

Коли ж з’явився образ крилатої Просвіти-Жінки? Дослідники вважають, що ще на початку становлення організації в Україні. Є дані, що фігура крилатої Жінки-Берегині була в символіці Львівської «Просвіти» в 1927 році. У Рівному цей знак утвердився на хвилі національно-патріотичного піднесення в кінці 80-их. Образ постійно оновлювався: спочатку він був емблемою на просвітянських документах – грамотах та подяках, згодом з’явився чудовий гобелен у центральній експозиції музею-бібліотеки Рівненської «Просвіти», що в Рівненській СпШ №15. Образ, про авторство якого достеменно не відомо, небесний і земний водночас. Крила за спиною – символ високої духовності народу, талановитості його людей і святості національної ідеї. Жінка несе смолоскип, як символ світла й освіти. Вона впевнено стоїть ногами на рідній землі, що є свідченням  непохитної віри в соборність та незалежність держави. Цікаво, що символ відроджувався завжди в часи історичних «відлиг» та піднесень. Сьогодні  крилата Просвіта-Жінка в парку Т. Шевченка. Вибір місця  встановлення знаку не випадковий: парк носить ім’я Великого Кобзаря, так як і організація. Крім того, поруч знаходиться ще один знак – погруддя Т.Шевченку, який також встановлено з ініціативи просвітян у 1963-му та оновлено в 2014 році.

Образ крилатої Просвіти - символ споконвічного прагнення українців до гармонії та процвітання, а ще знак пам'яті про тих, хто ціною власного життя відстоював та відстоює рідний край. Хай під мирним небом шумлять біля цього знаку-фігури дерева, лунає щирий дитячий сміх, зустрічаються просвітяни й освітяни, жителі та гості міста, утверджуючи, що вогонь українства не згасне, а з Божої ласки пломенітиме любов'ю, добром та щирою вірою! Слава Україні!


Г.Коломис, методист КУ «РММК», член ради «Просвіти»