gototopgototop

Сьогодні:


Освіта м.Рівне

МОН України

МОН України
Освіта Рівненщини
МОН України
RMMK

Info-centr

Info-centr

Children-hotline

Innovatyka-2018

Ukraine

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні1206
mod_vvisit_counterВчора1269
mod_vvisit_counterЗа тиждень5800
mod_vvisit_counterПопередній тиждень12620
mod_vvisit_counterЗа місяць37366
mod_vvisit_counterПопередній місяць62855
mod_vvisit_counterЗагальна2303257

Зараз (20 хвилин назад): 16
Ваш IP: 54.166.160.105
,
Сьогодні: 2018-06-21 20:36

Анонс заходів управління освіти м.Рівне. В даному розділі Ви дізнаєтесь про події, які відбудуться протягом поточного тижня. Слідкуйте за подіями, щоб володіти інформацією з питань галузі освіти м.Рівного.

"Відкрити анонс заходів..."

 


«…І в смерті з рідним краєм поріднюсь». Незнаний Роман Шухевич

Народе мій, до тебе я ще верну, і в смерті обернуся до життя своїм стражденним і  незлим обличчям.

Як син, тобі доземно уклонюсь і чесно гляну в чесні твої вічі, і в смерті з рідним краєм поріднюсь.

В.Стус

В історії кожної держави є  імена, які творили цю історію. Деякі з них овіяні легендами, інші – оточені  ореолом героїзму та жертовності. Хтось шукає в цих іменах дух авантюризму, а хтось – силу духу. Біографії одних вивчені усіма режимами, в інших – і до сьогодні є білі плями. З одних створюють ікону, за інших – говорять діла. Не визнані до кінця на своїй батьківщині, домальовані не зовсім чистими на руку життєписцями, вони і до сьогодні хвилюють уяву митців, викликають живий інтерес науковців і не завжди адекватний  – лжепатріотів. Але ці люди стали тим грунтом української землі, на якому росте нова українська генерація.

До того грунту відносив себе і  Роман Шухевич, він же Тарас Чупринка, Лозовський, Крук, Дзвін, Новітній Кривоніс, провідник УПА, генерал-хорунжий, командир Армії Безсмертних, багатоіменна людина-воїн, яка справді обрала для себе шлях безсмертних – загинути в боротьбі за Україну.

Тож  30 червня 2017 року, у день, коли доля 110 років тому подарувала Україні такого сина, у виставковій залі міського Будинку культури рівняни говорили про Романа Шухевича і для себе визначали, що вражає сучасників у цій людині, що захоплює, дивує…

Незнаний Шухевич, військовик, політик, громадський діяч, бізнесмен, спортсмен, музикант і просто високоосвічена шляхетна людина… Учасники заходу спробували перегорнути сторінки підручників з історії, де скупими та обережними  рядками описано Романа Шухевича, і відкрити його, справжнього, разом з педагогами класичної гімназії «Престиж» Валентином Олійником та Володимиром Радзієвським, учителем історії із НВК№19 Олесею Одарич та її учнями Яною Целюх та Марком Студидзінським, учителем історії із ЗОШ №20 Русланою Якутою та її ученицею Іриною Малиновською, а також із солісткою гурту «Уляночка» Вікторією Пашинською. Педагоги озвучували історичні факти, розповідали про маловідомі епізоди з життя героя, учні читали поезію про Шухевича. Він оживав в уривках із фільмів, в записаних спогадах його сучасників і дивував своїми талантами, аскетизмом, безкомпромісністю, любов’ю до життя і до людей.

«Мудрого – не одурити, чесного - не купити, мужнього – не здолати». Шухевич жив так, як говорив. Про іншу долю і не мріяв, прийнявши свою як місію. Щоранку і щовечора молився Богу, перебуваючи навіть у в’язниці. Був другом для воїнів УПА, які називали його «друже командире».

«Ми боремося не тому, що ненавидимо тих, хто знаходиться перед нами, а тому, що любимо тих, хто  у нас за спиною», - таким було життєве правило великого командира. Цьому правилу Роман Шухевич не зрадив до кінця життя. А зупинилася ріка його бурхливого, сповненого героїзму життя, у віці 43 роки, хоча не зупинилася, а попливла у вічність, вируючи в серцях побратимів, в умах істориків і в головах тих, хто ненавидів його за життя і боявся навіть після смерті.

Герої не вмирають! Вони живуть, але не в холодному камені пам’ятників та меморіальних дощок, а в поезіях, піснях, в усміхнених музейних світлинах, в наших серцях.

Галина Кульчинська, заступник міського голови, автор ідеї проведення цього заходу, підкреслила, що важливо не просто називати ім’ям героїв вулиці, важливо пам’ятати про цих людей, про їх ідеали, важливо доростати до розуміння їх ролі в нашій історії.

Леся Храплива, українська поетка-емігрантка, напише в далекому 1970-му в чужому Нью-Йорку в двадцятий рік після загибелі Шухевича-Чупринки поезію-заклик: кожному українцю важливо прийти на землю, де загинув у весняний день великий провідник, «щоб збагнути вагомість життя від вершин до безодні. І поклонишся низько йому. Ні, не жди: поклонися сьогодні!»

Дякуємо усім, хто прийшов вклонитися Роману Шухевичу.

Мирослава Жовтан, завідувач КУ "Рівненський міський методичний кабінет"