gototopgototop

Сьогодні:


Освіта м.Рівне

МОН України

МОН України
Освіта Рівненщини
МОН України
RMMK

Info-centr

Info-centr

Children-hotline

Innovatyka-2018

Ukraine

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні1210
mod_vvisit_counterВчора1269
mod_vvisit_counterЗа тиждень5804
mod_vvisit_counterПопередній тиждень12620
mod_vvisit_counterЗа місяць37370
mod_vvisit_counterПопередній місяць62855
mod_vvisit_counterЗагальна2303261

Зараз (20 хвилин назад): 18
Ваш IP: 54.166.160.105
,
Сьогодні: 2018-06-21 20:38

Анонс заходів управління освіти м.Рівне. В даному розділі Ви дізнаєтесь про події, які відбудуться протягом поточного тижня. Слідкуйте за подіями, щоб володіти інформацією з питань галузі освіти м.Рівного.

"Відкрити анонс заходів..."

 


Хроніки патріотичного таборування, або Поїдемо знову!

9 червня 2017 року учасники спортивно-патріотичного вишколу-таборування «Рівне – Гурби – Пересопниця» повернулися в рідне місто. І юнаки, і дорослі, попри втому, ділилися враженнями про вишкіл, розповідали про найцікавіші моменти з «лісового» життя і цікавилися, коли … поїдуть на таборування знову.

Найскладнішим, на думку молоді, було рухатися більше 10 км лісом із спорядженням, а також після військово-спортивних занять приготувати самостійно їжу на вогнищі. Та  ці епізоди непристосованості до життя в умовах табору були «тренувальними» труднощами, адже чисте повітря, краса Гурбинських горбів, джерельна вода, спілкування біля вечірнього вогнища, повстанська пісня біля ватри – усе зробило перебування дітей на вишколі незабутнім.

Було чергування вартових по периметру табору, випробування нічної варти таємним вторгненням «ворогів», ранкові та вечірні шикування, виконання Гімну. Це наближувало життя в таборі до військово-польових умов. Хлопцям сподобалися (хто б сумнівався) заняття з вогневої підготовки та рукопашного бою, а також змагання зі страйкболу (Віталій Сємаєв, страйкбольний клуб «Мілітарист»). А надихнули юнаків, за їхніми ж словами, до цих занять екскурсія з історії Гурбинської битви і відвідування  чоловічого монастиря. Цікавим було неформальне спілкування з патрульною поліцією (начальник Сергій Мерчук), повчальною – вистава «Недитячі ігри» у виконанні акторів театру «Сонях» (керівник Олексій Титаренко), смачними – куліш та печена картопля.

У вільні хвилини хлопці навіть  встигали поганяти м’яча, назбирати грибів та лікарських трав на лісовий чай.

У навчаннях, змаганнях та просто відпочинку три дні промайнуло непомітно.  І дорога з Пересопниці, а це був останній пункт таборування-вишколу, пролетіла дуже швидко. Виднілася при в’їзді в рідне місто Луцька брама, а в очах учасників – жовто-блакитний  та червоно-чорний прапори над  табором в урочищі  Гурби, де старі дерева пам’ятають найлегендарнішу і наймасштабнішу в історії визвольних змагань українського народу битву, де круті стежки пам’ятають тихі кроки повстанців, а вітри співають бандерівських пісень…

Організатори щиро дякують волонтерам за сприяння у проведенні спортивно-патріотичного вишколу-таборування «Рівне – Гурби – Пересопниця»: Андрію Піхоцькому, Михайлу Балановичу, а також директору Здолбунівського історико-краєзнавчого музею Олегу Тищенку, директору Рівненського НВК «Колегіум» Петру Куделі, директору Рівненського економіко-правового ліцею Петру Ковалю, батькам учасників вишколу, керівникам груп, усім людям, небайдужим до виховання  української молоді.

Сподіваємося, нове патріотичне таборування таки відбудеться восени! Цього хоче учнівська молодь! Цього вимагає наша історія, адже в жовтні 2017 року Українській Повстанській Армії – 75!

Слава Україні!


Мирослава Жовтан, завідувач КУ "Рівненський міський методичний кабінет"