gototopgototop

Сьогодні:


Освіта м.Рівне

МОН України

МОН України
Освіта Рівненщини
МОН України
RMMK

Info-centr

Info-centr

Children-hotline

Innovatyka-2018

Ukraine

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні44
mod_vvisit_counterВчора1303
mod_vvisit_counterЗа тиждень1347
mod_vvisit_counterПопередній тиждень14189
mod_vvisit_counterЗа місяць54962
mod_vvisit_counterПопередній місяць49827
mod_vvisit_counterЗагальна2256772

Зараз (20 хвилин назад): 18
Ваш IP: 54.162.253.34
,
Сьогодні: 2018-05-28 00:50

Анонс заходів управління освіти м.Рівне. В даному розділі Ви дізнаєтесь про події, які відбудуться протягом поточного тижня. Слідкуйте за подіями, щоб володіти інформацією з питань галузі освіти м.Рівного.

"Відкрити анонс заходів..."

 


Юні актори рівненських шкіл втілювали на театральній сцені принцип Григорія Сковороди "З видимого пізнавай невидиме"

23-24 березня 2017 року на базі Рівненського міського Палацу дітей та молоді Рівненської міської ради (директор Первушевська І.О.) проходив міський фестиваль-конкурс шкільних театральних колективів.

 

Цьогоріч свої напрацювання представили 18 театральних колективів: у молодшій віковій категорії  - 4 колективи (ЗОШ №№27, 28, НВК №№1, 26), у середній віковій категорії - 7 колективів (ЗОШ №№1 ім. В. Короленка, 13, 22, 23, 25, РКГ «Престиж»), у старшій віковій категорії – 7 колективів (ЗОШ №№ 8, 9, 20, 27, 28, РГ «Гармонія»). Порівняно із минулим роком кількість учасників збільшилась на 1 колектив.

Практична реалізація творчих задумів театральних колективів була спрямована на сценічне втілення концептуальної ідеї, відображеної у вислові Григорія Сковороди: «З видимого пізнавай невидиме».

Вистави, представлені учасниками фестивалю, показали високий рівень професіоналізму керівників шкільних театральних гуртків, які у своїй роботі використовують широкий спектр засобів психолого-педагогічного впливу на вихованців, спрямований на формування загальнолюдських естетично-моральних цінностей.

За змістовно-лексичними особливостями вистави було об’єднано в групи-номінації:

«Інсценізації казок»: «Пригоди в лісовій школі» (НВК №26), «Вередливе мишеня» (ЗОШ №28), «Сила мудрості» (НВК №1), «Як рятували країну Мережину» (РКГ «Престиж»), «Дюймовочка» (ЗОШ №23), «Казка про втрачений час» (ЗОШ №25);

«Твори зарубіжних авторів»: «У пошуках щастя» (ЗОШ №22), «Матильда» (ЗОШ №13), «Невигадані історії» (ЗОШ №9), «10 методів вижити в Zombie апокаліпсисі» (ЗОШ №20);

«Традиційна українська вистава»: «Кайдашева сім’я» (НВК №19), «Сорочинський ярмарок» (РГГ);

«Соціально-психологічна драма»: «Дитина-валіза» (ЗОШ №1 ім. В. Короленка», «Тепер ти…» (РГ «Гармонія»);

«Театралізована композиція»: «Глибокий синій вечір» (ЗОШ №28), «В листах любов живе…» (ЗОШ №8);

«Театральний експеримент»:  (ЗОШ №27), «Фрейм» (ЗОШ №27).

Серед представлених шкільними театральними колективами конкурсних робіт збільшилась кількість вистав, які було поставлено з п’єсами, написаними педагогами міських навчальних закладів: «Вередливе мишеня», автори Федорчук В.І. та Ціос Л.Л. (ЗОШ №28), «Глибокий синій вечір», авто Кирилецька Т.В. (ЗОШ №28), «Сила мудрості», автор Гомон Р.В. (НВК №1), «Як рятували країну Мережину», автор Олійник В.В. (РКГ «Престиж»), «В листах любов живе…», автор Стасюк Л.П. (ЗОШ №8), «Дитина-валіза», автор Ткачук О.В. (ЗОШ №1 ім. В. Короленка), «Тепер ти …», автор Волощук О.М. (РГ «Гармонія»), «Фрейм», автор Алєксєєв А.О. (ЗОШ №27).

Журі фестивалю відзначило особливий підхід до підготовки конкурсних вистав, представлених колективами НВК №26 та НВК №1.

До складу театрального колективу НВК №26, який представляв виставу «Пригоди в лісовій школі», крім акторів-учнів класів входили батьки, які разом із своїми дітьми грали на сцені ролі, передбачені п’єсою. Попри те, що умовами проведення міського фестивалю-конкурсу шкільних театральних колективів, гуртків та лялькових театрів  у конкурсних виставах не передбачено участь дорослих (батьків, учителів тощо), журі фестивалю знайшло такий досвід цікавим та корисним і виступило з пропозицією включити номінацію «Батьки і діти» до програми фестивалю у наступному році.

Вистава «Сила мудрості», представлена театральним колективом НВК №1, являла собою результат складної форми театральної діяльності, якій авторами було надано назву «Клас-театр». Суть «Клас-театру» - організація корекційної роботи, спрямованої на вирішення психологічних та соціально-особистісних проблем учнів задіяних у виставі, до участі у якій залучаються всі учні окремого класу. Для кожної дитини створюється роль, яка допомагає їй працювати над собою.

За результатами роботи журі досягнення учасників фестивалю було оцінено наступним чином:

Дипломи І ступеня вибороли:

у номінації «Інсценізації казок»

театральний колектив Рівненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №28 Рівненської міської ради за виставу «Вередливе мишеня» (молодша вікова категорія), керівники Федорчук Валентина Іванівна, Ціос Лілія Леонідівна,

театральний колектив Рівненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №23 Рівненської міської ради за виставу «Дюймовочка» (середня вікова категорія), керівник Лукашук Діна Миколаївна;

у номінації «Твори зарубіжних авторів»

театральний колектив Рівненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №13 Рівненської міської ради за виставу «Матильда» (середня вікова категорія), керівник Вишневський Артем Миколайович,

театральний колектив Рівненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №20 Рівненської міської ради за виставу «10 методів вижити в Zombie апокаліпсисі» (старша вікова категорія), керівник Сидорук Захар Олександрович;

у номінації «Традиційна українська вистава»

театральний колектив Рівненської гуманітарної гімназії Рівненської міської ради за уривок вистави «Сорочинський ярмарок» (старша вікова категорія), керівник Євтушенко Надія Леонідівна;

у номінації «Соціально-психологічна драма»

театральний колектив Рівненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ім. В. Короленка Рівненської міської ради за виставу «Дитина-валіза» (середня вікова категорія), керівник Ткачук Олеся Володимирівна;

у номінації «Театралізована композиція»

театральний колектив Рівненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №28 Рівненської міської ради за виставу «Глибокий синій вечір» (старша вікова категорія), керівник Кирилецька Тетяна Валентинівна;

у номінації «Театральний експеримент»

театральний колектив Рівненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №27 Рівненської міської ради за виставу «Swamp» (молодша вікова категорія), керівник Обоїста Тарас В’ячеславович,

театральний колектив Рівненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №27 Рівненської міської ради за виставу «Фрейм» (старша вікова категорія), керівник Алєксєєв Артем Олегович.

Дипломи ІІ ступеня  вибороли такі колективи:

у номінації «Інсценізації казок»

театральний колектив Рівненського навчально-виховного комплексу №1 Рівненської міської ради за виставу «Сила мудрості» (молодша вікова категорія), керівник Гомон Руслана В’ячеславівна,

театральний колектив Рівненської класичної гімназії «Престиж» Рівненської міської ради за виставу «Як рятували країну Мережину» (середня вікова категорія), керівник Олійник Валентин Володимирович;

у номінації «Твори зарубіжних авторів»

театральний колектив Рівненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №22 Рівненської міської ради за виставу «У пошуках щастя» (середня вікова категорія), керівник Горпинюк Оксана Миколаївна,

театральний колектив Рівненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №9 Рівненської міської ради за виставу «Невигадані історії» (старша вікова категорія), керівник Подгайна Валентина Олександрівна;

у номінації «Традиційна українська вистава»

театральний колектив Рівненського навчально-виховного комплексу №19 Рівненської міської ради за уривок вистави «Кайдашева сім’я» (старша вікова категорія), керівник Євтушенко Надія Леонідівна;

у номінації «Соціально-психологічна драма»

театральний колектив Рівненської гімназії «Гармонія» за виставу «Тепер ти…» (середня вікова категорія), керівник Волощук Олена Миколаївна;

у номінації «Театралізована композиція»

театральний колектив Рівненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №8 Рівненської міської ради за виставу «В листах любов живе…» (старша вікова категорія), керівник Стасюк Людмила Петрівна.

Дипломи ІІІ ступеня вибороли такі колективи:

у номінації «Інсценізації казок»

театральний колектив Рівненського навчально-виховного комплексу №26 Рівненської міської ради за виставу «Пригоди в лісовій школі» (молодша вікова категорія), керівник Миргородська Лариса Анатоліївна,

театральний колектив Рівненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №25 Рівненської міської ради за виставу «Казка про втрачений час» (середня вікова категорія), керівник Романюк Галина Вікторівна.

Вітаємо переможців!