gototopgototop

Сьогодні:


Освіта м.Рівне

МОН України

МОН України
DSIAO

Освіта Рівненщини
МОН України
Info-centr

РІРЦ

Info-centr

Педпреса

Освітній портал Педпреса


mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні311
mod_vvisit_counterВчора870
mod_vvisit_counterЗа тиждень3760
mod_vvisit_counterПопередній тиждень4980
mod_vvisit_counterЗа місяць8740
mod_vvisit_counterПопередній місяць19493
mod_vvisit_counterЗагальна4403185

Зараз (20 хвилин назад): 6
Ваш IP: 35.172.223.251
,
Сьогодні: 2022-08-12 12:13

Анонс заходів управління освіти м.Рівне. В даному розділі Ви дізнаєтесь про події, які відбудуться протягом поточного тижня. Слідкуйте за подіями, щоб володіти інформацією з питань галузі освіти м.Рівного.

"Відкрити анонс заходів..."

 


Помилка
  • JFolder::files: Шлях не є папкою:
Повідомлення
  • JW_PLG_SIG_NOTICE_03 images/stories/photo-gallery/2016/12-december/32-teacher-of-the-year-2017-competition-atmosphere-friendly-but-demanding

«Учитель року - 2017»: атмосфера змагань дружня, але вимоглива!

Завершився фінальний етап І (міського) туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2017» у номінації «Біологія», який гостинно приймала  Рівненська СпШ №15. Найважливішою складовою частиною професійних випробувань були конкурсні уроки з самоаналізом, які за В.Сухомлинським, стали «дзеркалом загальної педагогічної культури вчителя, мірилом його інтелектуального багатства, показником його культури, ерудиції».

Конкурсанти під час уроку біології у 8 класі «Значення і будова шкіри»  створили позитивний емоційний настрій і робочу обстановку в класі, забезпечили високий рівень мотивації навчальної діяльності протягом уроку, застосували різні методи викладання: словесний, наочний, аудіовізуальний, групову роботу та ін. Були використані різноманітні дидактичні матеріали, засоби ІКТ, Інтернет-ресурс…

Захист навчального проекту «Опале листя: користь чи шкода?» розкрив творчий потенціал учасників та  підтвердив думку про те, що замало бути обізнаним у нових ідеях, потрібно знати, де можна використати ці ідеї в практиці, уміти захопити ними сучасних дітей.

Однією з найактуальніших проблем біологічної освіти є створення сучасних, пристосованих до нових потреб  підручників з урахуванням багаторічного досвіду минулого й сучасного стану науки. Тому завершальним завданням для учасників конкурсу був аналіз одного з розділів підручника. Аналізуючи тему «Розмноження та розвиток людини»  за підручником біології 8 класу, конкурсанти звернули увагу на такі особливості як науковість викладу навчального матеріалу, формування світогляду, виховний потенціал навчального матеріалу, розвивальний ефект навчального матеріалу, дидактична досконалість навчальної книги, ергономічні показники .

Оновлення суспільства, модернізація освіти, а особливо, сучасний учень вимагають яскравої творчої особистості вчителя, педагогічна діяльність якого має бути міцним засобом формування і всебічного розвитку особистості кожної дитини. Які ж вони – вчителі двадцять першого століття?

Переможцем фінального етапу міського туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2017» у номінації «Біологія» стала Зламан Світлана Василівна, вчитель біології Рівненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №18 Рівненської міської ради, яка на уроках пропагує важливість здорового способу життя, використовує технології толерантного спілкування, релаксопедичні методи, створює емоційний комфорт та ситуацію успіху, враховує індивідуальні стилі навчання. За словами Світлани Василівни: «Мені ніколи не бракує добрих слів моїм учням, я допомагаю і підтримую працю дитини, стимулюю її творчі ідеї, готую до майбутнього динамічного життя».

Данилюк Алла Петрівна, вчитель біології  природничо-математичного ліцею «Елітар», стала лауреатом конкурсу.

Кредом  її натхненної праці стали слова:

Не згасає вогонь у розумних очах

І з роками ясніш пломеніє.

Ти тримаєш дитячі серця у руках,

Ти навчаєш країни надію.

Вона бачить в дитячих очах іскру цікавості, відчуває, наскільки її розуміє кожен учень, уміє побудувати роботу так, щоб і сильніший, і слабший відчули впевненість у власних силах. Своє життя і свою педагогічну діяльність будує на принципах Духовності, Порядності, Добра, Краси, Справедливості…

Конкурсанти - справжні лідери педагогічної громади міста. Найголовніше, аби в кожного з них не згас, а ще яскравіше запалав вогонь таланту, неповторної творчої індивідуальності і майстерності.

{gallery}2016/12-december/32-teacher-of-the-year-2017-competition-atmosphere-friendly-but-demanding{/gallery}

Наталія Букша, методист КУ "Рівненський міський методичний кабінет"