gototopgototop

Сьогодні:


Освіта м.Рівне

МОН України

МОН України
DSIAO

Освіта Рівненщини
МОН України
Info-centr

РІРЦ

Info-centr

Педпреса

Освітній портал Педпреса


mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні55
mod_vvisit_counterВчора516
mod_vvisit_counterЗа тиждень3950
mod_vvisit_counterПопередній тиждень5478
mod_vvisit_counterЗа місяць1220
mod_vvisit_counterПопередній місяць29082
mod_vvisit_counterЗагальна4375523

Зараз (20 хвилин назад): 13
Ваш IP: 44.192.94.86
,
Сьогодні: 2022-07-03 02:31

Анонс заходів управління освіти м.Рівне. В даному розділі Ви дізнаєтесь про події, які відбудуться протягом поточного тижня. Слідкуйте за подіями, щоб володіти інформацією з питань галузі освіти м.Рівного.

"Відкрити анонс заходів..."

 


Помилка
  • JFolder::files: Шлях не є папкою:
Повідомлення
  • JW_PLG_SIG_NOTICE_03 images/stories/photo-gallery/2016/11-november/111-training-a-course-for-adolescent-mediators

Навчальний тренінг - курс для підлітків-медіаторів

Важливо не те, що з нами трапилось, а те, як ми вийшли з ситуації, що склалася.

А ситуації у нашому бурхливому та складному житті трапляються різноманітні: непорозуміння, сварки, образи, плітки, необдумані вчинки … І від того, наскільки вміло і правильно ми зуміємо зреагувати у подібних ситуаціях, залежать наші стосунки з багатьма людьми, деколи найріднішими, друзями, колегами.

Знаходженню правильної стратегії виходу з конфліктної ситуації навчає мистецтво медіаціїдобровільна процедура посередництва в розв’язанні конфлікту, коли нейтральна третя сторона допомагає учасникам суперечки дійти згоди, що в однаковій мірі задовольняє потреби обох сторін.

З метою впровадження відновних практик (медіації однолітків, Кіл прийняття рішень) в навчальних закладах упродовж 31 жовтня – 4 листопада 2016 року на базі РУГ було проведено тренінг «Базові навички медіатора». Під керівництвом координатора Шкільної служби порозуміння, практичного психолога РУГ Баранюк Світлани Леонідівни та завідувача центру ППСР Опанасюк Галини Вікторівни учні 7-х класів НВК № 19, ЗОШ № 25, 28, РГ «Гармонія», РУГ здобули практичні навички для самостійного проведення шкільних медіацій у шкільних службах розв’язання конфліктів.

Адже метою даного заходу була підготовка учасників до вирішення таких задач: сформувати команду школярів – однодумців – активістів руху за застосування співробітницького підходу, який базується на інтересах учасників конфлікту, до вирішення конфліктних ситуацій; розвинути комунікативні навички, які необхідні ведучому медіації; сформувати процедурні навички проведення медіації; сформувати підхід до розв’язання конфліктних ситуацій, який базується на врахування інтересів учасників цієї ситуації.

У даному тренінгу використовувався підхід, що базується на досвіді учасників, – це дозволяє звернути особливу увагу на взаємонавчання та навчання через практику. Протягом усього тренінгу учасники мали змогу ділитися один з одним досвідом розв’язання різних конфліктних ситуацій, обдумувати ці ситуації і на практиці застосувати пропоновані нові навички та методики реагування на такі ситуації.

Виконуючи тести, різноманітні вправи, розігруючи ситуації, обираючи певні стратегії, вправляючись у активному слуханні, підлітки - майбутні медіатори здобули безцінний досвід, який зможуть на практиці реалізувати у своїх навчальних закладах.

Вважаємо, що проведення заходів такого типу сприятиме встановленню мирної атмосфери та зниженню рівня агресивної поведінки серед школярів, формуванню толерантного ставлення у стосунках з іншими, розумінню і прийняттю основних засад демократичного суспільства.

{gallery}2016/11-november/111-training-a-course-for-adolescent-mediators{/gallery}

Центр практичної психології і соціальної роботи