gototopgototop

Сьогодні:


Освіта м.Рівне

МОН України

МОН України
Освіта Рівненщини
МОН України
RMMK

РІРЦ

Info-centr

Info-centr

Children-hotline

Info-centr


Innovatyka-2019

Ukraine
Педпреса

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні1952
mod_vvisit_counterВчора2206
mod_vvisit_counterЗа тиждень14113
mod_vvisit_counterПопередній тиждень13519
mod_vvisit_counterЗа місяць53582
mod_vvisit_counterПопередній місяць45028
mod_vvisit_counterЗагальна3171590

Зараз (20 хвилин назад): 14
Ваш IP: 18.206.76.41
,
Сьогодні: 2020-03-28 22:19

Анонс заходів управління освіти м.Рівне. В даному розділі Ви дізнаєтесь про події, які відбудуться протягом поточного тижня. Слідкуйте за подіями, щоб володіти інформацією з питань галузі освіти м.Рівного.

"Відкрити анонс заходів..."

 


Новини управління освіти

Веселковий педагогічний міст у початковій школі

Незвичайний педагогічний міст відбувся 12 березня 2020 року на базі Рівненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 27 (директор Харів Б.Я., заступник директора Бачинська І.М.) для вчителів 4-х класів, які готуються працювати в Новій українській школі. Учителі 1-х і 4-х класів ЗОШ № 27 підготували цікавий формат, який продемонстрував для учасників методичного заходу як учителю 4 класу працювати в 1 класі. Учителі подорожували «веселковим» педагогічним мостом і передавали естафету знань із 4-го класу в 1-й з розвитку критичного мислення.

Детальніше...

 

У пошуках істини…

12.03.2020р. у Рівненській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 5 імені О.О. Борисенка Рівненської міської ради відбулось засідання міського методичного об'єднання вчителів образотворчого мистецтва на тему «Розвиток творчих здібностей засобами декоративно-прикладного мистецтва».

Гостинно відкрили захід методист КУ «Рівненський методичний кабінет» Гуменюк Л.М. та директор закладу освіти Середа С.В.

В ході засідання методичного об'єднання вчителі переглянули експозицію картин видатних художників «У пошуках істини» у супроводі екскурсовода, вчителя християнської етики Клеванської спеціалізованої школи №1, члена ГО «Надія – людям», -  Ковальчук Р.А., а також ознайомились з методичними добірками статей з мистецтва в журналах «Слово вчителю».

Детальніше...

 

Методичний PitStop або атестаційні посиденьки

Креативних підходів до будь яких справ у початковій школі як кажуть «хоч греблю гати». Не обійшло це й цьогорічної атестації педагогів, які претендують на присвоєння звання «учитель-методист».

Відповідно до Положення про атестацію педагогічних працівників, професійного стандарту «Вчитель початкових класів закладів загальної середньої освіти» та з метою ознайомлення з досвідом роботи педагогів початкової школи, які атестуються на присвоєння педагогічного звання, 11 березня 2020 року на базі Рівненського навчально-виховного комплексу № 2 «Школа-Ліцей» (директор Нагорний А. Я.,  заступник директора Божок Л.І.) відбувся Методичний PitStop за участю керівників шкільних методичних об’єднань вчителів початкових класів міста.

Детальніше...

 

Зі смаком мистецтва

05.03.2020р. на базі Рівненського навчально-виховного комплексу № 2 «Школа-ліцей» Рівненської міської ради (директор Нагорний А.Я.) відбувся «Калейдоскоп творчих ідей» учителів музичного мистецтва міста Рівного.

 

На різних етапах уроку музичного мистецтва у 5 класі з теми «Програмна музика» педагоги  Казакова Л.С.(НВК № 2), Тимощук Л.В.(РАЛ «Престиж») та Купчик М.М.(ЗОШ № 8) продемонстрували різні сучасні методи, прийоми форми проведення, які можна застосувати для формування творчих компетентностей.

Детальніше...

 

П'яті ігри дев’ятого загальноміського дебатного турніру «ПРЕС-2020»

03 березня 2020 року на базі Рівненської загальноосвітньої школи №3 відбулися п'яті ігри загальноміського дебатного турніру "ПРЕС-2020".

 

За право дебатувати в наступному турі змагалися кращі спікери шкільних дебатних турнірів із Рівненського економіко-правового ліцею, ЗОШ №18, НВК №12 та ПМЛ "Елітар".

Детальніше...

 

Міжнародна науково-практична конференція «Стратегії навчання дітей в інклюзивних класах через основні предмети та мистецтво»

03.03.2020 року у Рівненській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №24 Рівненської міської ради відбулась Міжнародна науково-практична конференція «Стратегії навчання дітей в інклюзивних класах через основні предмети та мистецтво».

Учасниками конференції були представники спеціальної освіти університету Лонгвуд (США); директор Навчально-наукового інституту охорони здоров’я І.Григус; начальник організаційно-інспекторського відділу управління освіти Рівненського міськвиконкому В.Середюк; начальник відділу дошкільної освіти Г.Ремизович, представники Інклюзивно-ресурсних центрів Рівненської області та педагоги, що працюють в інклюзивних групах та класах.

Детальніше...

 

Освітні ресурси сучасного учителя

Інтеграція України в Європейський та світовий освітній простір викликає необхідність переглянути деякі підходи до навчання школярів, проаналізувати фактори, що гальмують підвищення якості освіти та формування компетентностей особистості.

27.02.2020 року в Рівненській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №8 був проведений міський семінар-практикум для вчителів математики з теми «Освітні платформи та ресурси сучасного учителя».

Детальніше...

 

«Медіакухня» зсередини: лайфхаки для педагога

Сьогодні медіаграмотність уже інтегрується в освітній процес: в десятих класах викладається курс «Громадянська освіта», де одним із семи розділів є «Світ інформації та мас-медіа».  Також вона включена у стандарт початкової школи, за яким навчаються перші класи з 2018 року. Вчитель початкової школи формує медіаграмотність відповідно до Типової освітньої програми початкової освіти на уроках з мовно-літературної галузі через змістову лінію «Досліджуємо медіа». Проте навіть терміни  медіаосвіта та медіаграмотність досі точно не визначені.

Детальніше...

 

Шкільний музей по-новому…

Шкільний музей – освітній центр у закладі, одна із форм роботи якого спрямована на розвиток творчої самодіяльності, громадської активності учнів. Одним  з головних завдань сучасного освітнього закладу є мотивація та залучення молоді до роботи у шкільному музеї. І робити це потрібно по-новому.

Як популяризувати роботу шкільного музею у сучасному освітньому просторі визначали на міському семінарі керівників шкільних музеїв 27 лютого 2020 року у Рівненській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів «Центр надії» ім. Надії Маринович (директор Шенкнехт О.В.).

Детальніше...

 

І ожив Шевченків «Кобзар» - у дитячому слові, у музиці, у танці… (новини з другого дня конкурсу читців-декламаторів)

Другого конкурсного дня, 27 лютого 2020 року, на сцені ЗОШ № 22 (директор Шама С.А.) виступали учні другої вікової категорії – 14-17 років.

Чим був особливий цей день?

 

Чудові декорації (ЗОШ №13), багато хлопців-читців (добре, коли Шевченкову поезію таки читають чоловіки), красивий образ Лілеї (ЗОШ № 4), Шевченкове слово в музиці та пісні (НВК № 14, 19, РЕПЛ), музичне виконання «Заповіту» (ЗОШ № 5), білий і чорний ангели України (СпШ «Центр надії»), лірично-патріотичні «Крила» Кобзаревого слова (ЗОШ № 1) і потужно-зворушлива композиція «Не поляжемо!» (РГ «Гармонія»).

Детальніше...

 

Завершився ІІ (обласний ) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України.

235 слухачів та дійсних членів МАН, учнів закладів загальної середньої освіти міста,  вихованців РМАНУМ, ПДМ, МЦТУМ, 15 та 23 лютого  взяли участь у конкурсі. Спочатку вони  написали контрольні випробування з базового предмету, а потім захистили свої роботи. Педагоги, наукові керівники допомагали вибрати актуальні теми досліджень, виконати непрості контрольні завдання , правильно  оформити свої  перші наукові спроби, сміливо представити їх. Науковці вишів міста,  які  були членами  журі, хотіли б бачити багатьох із тих, хто брав участь у конкурсі, серед своїх студентів. І не мало значення те, чи стали вони переможцями зараз. Бажання відкривати і досліджувати, аналізувати , вміння  переконати, обґрунтувати свою гіпотезу приведе їх ще до свого Олімпу.

Детальніше...

 

Учителі 1-х класів НУШ практикували діяльнісні методи навчання

Як зробити урок в 1 класі діяльнісним? Які засоби навчання застосувати, щоб урок був ефективним? Де знайти необхідну інформацію, щоб застосувати на уроці? Розбиралися з цими питаннями вчителі 1 класів у Школі майстерності вчителів 1-х класів НУШ за темою «Методичний інструментарій учителі 1 класу. Як зробити урок діяльнісним?». Методичний захід відбувся 26 лютого 2020 року на базі НВК «Колегіум» (директор Куделя П.І., заступник директора Чабанюк Т.В.)

Учасники зустрічі мали завдання упродовж роботи в центрах створити програмку - лепбук за результатами побаченого і почутого. Так учителі опанували цікаві підходи створення лепбуків у 1-2 класах. Цей майстер-клас провела вчитель НВК «Колегіум» Ткачук Альона Вікторівна.

Детальніше...

 

Школа духовної істини

27 лютого 2020 р. у ЗДО №33 (директор Пархомчук Г.П.) відбулося засідання «Школи духовної істини» для вихователів міста, які впроваджують в освітній процес закладу християнські цінності.
Тема засідання «Дитячі свята та розваги  як один із шляхів духовно-морального розвитку дошкільників». Вплив свят на духовно-естетичний розвиток дошкільників - багатогранний. Традиції, свята, обряди, звичаї об‘єднують минуле і майбутнє народу, виховують у дітей почуття духовності, радості, патріотизму, милосердя,  відповідальності, спонукають до взаємодії, адже свято - це особливий стан душі, воно духовно збагачує дитину, розкриває можливості її всебічного розвитку.

Детальніше...

 

Четверті ігри дев’ятого загальноміського дебатного турніру «ПРЕС-2020»

27 лютого 2020 року на базі Рівненського навчально-виховного комплексу №2 відбулися четверті ігри загальноміського дебатного турніру "ПРЕС-2020".

Детальніше...

 

Інструктивно-методична нарада керівників закладів загальної середньої та позашкільної освіти

26 лютого 2020 року на базі ЗОШ №9 відбулася інструктивно-методична нарада керівників закладів загальної середньої та позашкільної освіти м. Рівного.

Перше робоче питання «Про облік дітей дошкільного, шкільного віку та учнів міста Рівне» підготувала начальник організаційно-інспекторського відділу Управління освіти Валентина Середюк.  Вона наголосила, що 10 грудня 2019 року виконавчий комітет Рівненської міської ради прийняв рішення «Про організацію ведення обліку дітей дошкільного, шкільного віку та учнів у місті Рівному», в якому уповноваженим органом було визначено Управління освіти, закріплено за закладами загальної середньої освіти міста території обслуговування та затверджено Порядок ведення обліку дітей дошкільного, шкільного віку та учнів у місті Рівному. До відома директорів навчальних закладів було доведено порядок створення, ведення, наповнення та видалення даних реєстру дітей шкільного віку та учнів.

Детальніше...

 

Зустріч з офіційною делегацією Республіки Польща

24 лютого 2020 року на базі Рівненської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 15 відбулася зустріч учнів, які вивчають польську мову як другу іноземну, та педагогів  закладу освіти із Міністром Канцелярії Президента Республіки Польща Адамом Квятковські, директором відділу співпраці з полонією та закордонними поляками Канцелярії Президента Республіки Польща Юлією Алтинською-Гродецькою, Генеральним консулом Республіки Польща у Луцьку Вєславом Мазуром, віце-консулом Терезою Хрущ у рамках візиту офіційної делегації РП до Луцького консульського округу.

Детальніше...

 

І ожив Шевченків «Кобзар» - у дитячому слові, у музиці, у танці… (новини з першого дня конкурсу читців-декламаторів)

Виступи учасників ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу читців-декламаторів та юних поетів «Живи, Кобзарю, в  пам’яті людській» у віковій категорії до 14 років відбулися! Яким був конкурсний день 26 лютого 2020 року? Емоційно насиченим і яскравим завдяки нашим конкурсантам, у чиїх вустах слово Шевченкове оживало в щирому дитячому сприйнятті, у зворушливих сценічних деталях, у пісні й танці.

Детальніше...

 

Впроваджуємо здоров’язбере жувальні технології

«Я не боюся ще раз повторити : турбота про здоров‘я - це найважливіша праця вихователя...»
(В. Сухомлинський)

Одним з пріоритетних напрямків роботи кожного закладу дошкільної освіти є забезпечення гармонійного розвитку дітей, формування у них свідомого ставлення до власного здоров‘я через  використання здоров’я зберігаючих  технологій, забезпечення психологічного комфорту.
Завдання непросте і  відповідальне, а отже потребує систематичності, кваліфікованого та продуманого підходів. Саме ця проблема стала  темою  для обговорення  на засіданні методичного об‘єднання вихователів- методистів , яке відбулося 26 лютого 2020 р. в ЗДО №57 ( директор Дмитришин Л. Й.).

Детальніше...

 

Освітній проєкт «Маленький принц. Україна, що любить тварин.»

21-22 лютого семеро учителів міста взяли участь у тренінгу за освітнім проєктом «Маленький принц. Україна, що любить тварин» на базі навчально-методичного центру освіти м. Львова.

Метою проєкту є запровадження у навчальних закладах освітньо-виховного курсу для учнів 7 класів. Цей курс є частиною розділу програми з біології «Поведінка тварин» і популяризує їдеї гуманного ставлення до природи та застерігає від безвідповідальності та жорстокості.

Детальніше...

 

Учителі початкової школи розбиралися, що таке педагогіка партнерства і як її досягти у школі

Досить часто сьогодні ми говоримо про педагогіку партнерства. А  чи замислювалися ми, наскільки глибоко розуміємо, що це таке? Чи вміємо ми її будувати? Чи розуміємо ми важливість цього, на перший погляд простого, питання? На всі ці та інші питання, які стосуються педагогіки партнерства, виховання та шкільної співпраці, шукали відповідь учителі початкової школи – класні керівники 1-4 класів міста Рівного разом методистом міського методичного кабінету Наталією Будько, яка курує виховну роботу в місті. Захід відбувся 25 лютого 2020 року на базі Рівненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 3 (директор Тимощук О.З., заступник директора Сотнічук Л.І.).

Детальніше...

 

Треті ігри дев’ятого загальноміського дебатного турніру «ПРЕС-2020»

25 лютого 2020 року на базі Рівненської загальноосвітньої школи №1 відбулися треті ігри дебатного турніру "ПРЕС-2020".
"Обмеження імміграції - виправдано", тезу яку відстоювали команди ЗОШ №13 та НВК "Колегіум", контртезу формулювали спікери ЗОШ №27 та ЗОШ №6.

Детальніше...

 

Вихователі ГПД – активні учасники розбудови НУШ

Яка роль групи подовженого дня в освітньому просторі НУШ? Якими інструментами повинен володіти сучасний вихователь ГПД, щоб перетворити дозвілля дітей на змістовну, інтегровану та захоплюючу діяльність? На ці питання шукали відповідь  на засіданні міського методичного об’єднання вихователів ГПД у Рівненській загальноосвітній школі І-ІІІ ст. №18 (директор Андрощук В.В., заступник директора Меркотан Л.І.).

Детальніше...

 

На шляху до свого Олімпу

Мудреці кажуть: «Якщо не вимірювати результати, то не можна розрізнити успіхи і поразки». Виходячи з цього, після завершення ІІІ (обласного ) етапу Всеукраїнських олімпіад з навчальних предметів  необхідно оцінити виступ рівненських школярів у цих інтелектуальних змаганнях.

Детальніше...

 

Вернісаж педагогічних ідей

19 лютого на базі ЗОШ №22 учителі-біологи ділилися досвідом своєї роботи з учителями міста.

Про «Використання засобів міжпредметної інтеграції  біології  та дисциплін гуманітарного циклу» - такою була тема виступу вчителя біології  Рівненської ЗОШ  № 22 Сліпченко Оксани Василівни, яка розкрила значення міжпредметних зв’язків, ознайомила із формами, методами та прийомами їх реалізації в освітньому процесі. А практичною частиною майстер-класу була демонстрація методу «Шести капелюшків».  Адже саме цей метод дозволяє гармонійно поєднувати наукові факти з художнім словом, критичне мислення з творчістю. Учасники мали змогу проявити свою ініціативність та креативність, «приміряючи» капелюшки різних кольорів, що символізують різні типи мислення.

Детальніше...

 

Рівненські вчителі - переможці!

Маємо чудові результати в ІІІ (обласному) турі Всеукраїнського конкурсу "Учитель року-2020"!
Місто Рівне здобуло три перемоги в п'яти номінаціях!
Пишаємося Наталією Мельничук із Рівненського НВК 19 (номінація "Початкова освіта"), Валентином Олійником із Рівненського академічного ліцею "Престиж" (номінація "Зарубіжна література"), Тарасом Пилипчуком із Рівненського академічного ліцею "Престиж" (номінація "Історія")!

Детальніше...

 

Наша мова калинова...

«Мова - це важливо» - цей вислів обрано ЮНЕСКО гаслом Міжнародного дня рідної мови.
Рідна мова для кожної людини є важливим елементом культурної свідомості. Вона накопичує традиції й досвід попередніх поколінь і дозволяє передати їх нащадкам. Мова - це історія народу, його світогляд, інтелект та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу.

Детальніше...