Навчально-методичний центр психологічної служби є структурним підрозділом Управління освіти виконавчого комітету Рівненської міської ради. У центрі працюють директор та 2 методисти.

Центр почав функціонувати з 2002 року як центр практичної психології і соціальної роботи.

Навчально-методичний центр психологічної служби  є основною організаційно-методичною ланкою психологічної служби у системі освіти, який забезпечує діяльність психологічної служби міста Рівного, а саме:

- надає навчально-методичну, інформаційну, консультативну та експертну підтримку працівникам психологічної служби;

- здійснює та організовує науково-дослідні, дослідно-експериментальні, практичні дослідження за пріоритетними напрямами діяльності психологічної служби;

- організовує діяльність методичних об’єднань практичних психологів і соціальних педагогів;

- впроваджує досягнення психологічної і соціально-педагогічної науки та кращого досвіду у практичну діяльність працівників психологічної служби;

- здійснює оцінювання, прогнозування та формування освітньої політики в закладах освіти;

- бере участь в організації підвищення кваліфікації та розвитку професійної компетентності працівників психологічної служби закладів освіти.

З 2002 року у всіх освітніх закладах введено ставки практичних психологів. А з 2008 року – ставки соціальних педагогів.

З метою оптимізації проведення консультативної та просвітницької роботи спеціалістами психологічних служб навчальних закладів, на виконання Ухвали міського батьківського форуму від 20.02.2013 року у загальноосвітніх навчальних закладах та центрі ППСР організовано проведення консультацій для батьків «Порадьтеся з психологом» у визначений час (щосереди з 15.00-19.00 год.), а у дошкільних навчальних закладах з вересня 2013 року. Упродовж року в рамках цього проєкту надається більше 2 тис. консультацій для батьків.